Długi weekend upłynie pod znakiem sportowych festynów

Długi weekend upłynie pod znakiem sportowych festynów
fot. B.org Majówka jeździecka w Bolesławcu i Kliczkowie. Turnieje: szachowy, piłkarski i brydżowy w Bolesławcu oraz Turniej Piłki Siatkowej w Gromadce, to niektóre atrakcje przygotowane dla bolesławian na czas długiego, majowego weekendu.
istotne.pl festyn, sport, majówka, weekend, impreza

29 kwietnia na boisku przy ul. Rajskiej rozpoczną się Regionalne Zawody Jeździeckie w Skokach Przez Przeszkody. Impreza rozpocznie się już o godzinie 10:00. Od godziny 12:00 zaplanowano gry i zabawy rodzinne, turnieje sportowe i rekreacyjne oraz jazdę konną dla najmłodszych.

Podczas niedzielnej imprezy będzie można zapoznać się z kulturą i tradycjami Indian Północnoamerykańskich. Będzie można również zobaczyć jak wygląda wioska indiańska, obejrzeć pokazy tańca indiańskiego i country, tradycyjnych gier i zabaw indiańskich, a także wziąć udział w konkursach dla publiczności, połączonych z nauką tańca indiańskiego. Organizatorzy przewidzieli także naukę płukania złota oraz pokazy rzutów lassem i pojedynek rewolwerowców.

Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Bolesławcu

1 maja w sali sportowej przy I LO w Bolesławcu odbędzie się festyn "Wielkie Sportowe Ho, Ho, Ho". Impreza rozpocznie się o godzinie 9:30. W programie przewidziano: Otwarty Turniej Szachowy, Turniej Piłkarski (zmagania rozpocznie mecz Federacja Młodych Socjaldemokratów – Stowarzyszenie Młodych Demokratów) oraz Turniej Brydżowy (specjalny turniej dla amatorów – dużo atrakcyjnych nagród - początek godzina 10:00). W czasie trwania festynu nie zabraknie konkursów z nagrodami, dobrej muzyki, występów utalentowanych solistów estrady oraz tancerzy.

Na godzinę 14:00 przewidziano konkurs wiedzy "Jestem w Unii Europejskiej"- pod patronatem Pani Poseł Lidii Geringer de Oedenberg. Nagrodą główną jest zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Zawody jeździeckie i turniej rycerski w Kliczkowie

1 maja w Kliczkowie odbędzie się festyn sportów konnych i zabaw rycerskich. W programie przewidziano zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 10:00. O godzinie 11:00 rozpocznie się VI Turniej Rycerski o Miecz Kasztelana Zamku Kliczków. Oprócz tego odbędą się: sportowy turniej dla rodzin oraz Jarmark Średniowieczny - połączony m.in. z prezentacją wyrobów rzemieślniczych (biżuteria kuta z żelaza i metali szlachetnych, naczynia z gliny i drewna, wyroby snycerzy i kowali artystycznych).

Turniej Piłki Siatkowej w Gromadce

1 maja w sali sportowej w Gromadce odbędzie się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Gromadka. II i III miejsce będą nagrodzone pucharami dyrektora GOKiS i prezesa GKS Gromadka. Rozpoczęcie turnieju zaplanowano na godzinę 14:00. W turnieju zmierzą się drużyny ze Starego Łomu, Różyńca, Modłej, Warty Bolesławieckiej, Kruszyna, Krzyżowej, Osiecznicy, Gromadki oraz Reprezentacja Powiatu Bolesławieckiego.

(informacja MZ)