SP nr 4 jest wicemistrzem strefy jeleniogórskiej w siatkówce

SP nr 4 jest wicemistrzem strefy jeleniogórskiej w siatkówce
fot. Marcin Zabawa Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Siatkówce rozegrano w sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu. Bolesławianie z SP nr 4 zajęli drugie miejsce.
istotne.pl zawody, edukacja, strefa ekonomiczna, pceikk bolesławiec, ul. jeleniogórska

W poniedziałek w sali sportowej SP nr 1 rozegrano finały Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Siatkówce "Czwórkami". O tytuł najlepszej drużyny rywalizowali chłopcy. W zawodach wzięło udział 8 drużyn podzielonych na dwie grupy. Mecze w grupach grano systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów (sety do 21 punktów). Dwie pierwsze drużyny z grup grały mecze półfinałowe, przegrane zespoły zagrały o trzecie miejsce, a zwycięscy półfinałów o pierwsze.

Drużyna Szkoły Podstawowej z Kamiennej GóryDrużyna Szkoły Podstawowej z Kamiennej Góryfot. MOS

Najlepszą drużyną mistrzostw okazała się SP nr 1 Kamienna Góra, która w meczach grupowych pokonała kolejno SP nr 7 Jelenia Góra , SP Mirsk i SP Janowice. Kamiennogórzanie pokonali w półfinale SP Krzeszów i SP 4 Bolesławiec. We wszystkich meczach drużyna z Kamiennej Góry pokonała swoich rywali 2:0.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 z BolesławcaReprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 z Bolesławcafot. MOS

Wicemistrz strefy, czyli SP 4 Bolesławiec, w meczach grupowych wygrał po 2:0 z SP Zawidów i SP Krzeszów, oraz 2:1 z SP Radogoszcz. W półfinale bolesławianie spotkali się z drużyną z Mirska i wygrali 2:1. Brązowy medalista mistrzostw, drużyna z Krzeszowa, po porażce z Bolesławcem wygrała dwa następne mecze w grupie (po 2:1) z Zawidowem i Radogoszczem.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej z KrzeszowaReprezentacja Szkoły Podstawowej z Krzeszowafot. MOS

W meczu o trzecie miejsce krzeszowianie pokonali 2:0 SP Mirsk, która zajęła czwarte miejsce. Dalsze miejsca zajęły drużyny z Janowic, Zawidowa, Radogoszcza i SP 7 Jelenia Góra.

(informacja i zdjęcia J. Stanik/MOS/MZ)