Gimnazjum nr 2 zwyciężyło w sztafecie pływackiej

Basen
istotne.pl 0 pływanie, edukacja, basen, mosir bolesławiec

W piątek na pływalni miejskiej przy ulicy Zgorzeleckiej odbyły się Mistrzostwa Miasta i Powiatu Bolesławieckiego Szkół Gimnazjalnych w Drużynowych Zawodach Pływackich. O mistrzowski tytuł rywalizowało siedem drużyn. Każdy z zawodników miał do pokonania dystans 40 metrów stylem dowolnym.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła reprezentacja Gimnazjum nr 2, w składzie: Agnieszka Janicka, Agnieszka Nowak, Karolina Baj, Magdalena Korycka, Wiktoria Majchrzak, Małgorzata Biały, Ewa Miazga, Paulina Szylin, Melania Murmyło, Edyta Ciechanowicz, Marta Ciechanowicz, Justyna Kowalska. Dziewczęta osiągnęły czas 4:43,51. Opiekunem drużyny jest M. Kozioł. Drugie miejsce zajęła reprezentacja II Prywatnego Gimnazjum (czas 5:24,51).

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 2Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 2fot. MOSiR

W kategorii chłopców, podobnie jak w kategorii dziewcząt, zwyciężyło Gimnazjum nr 2 (czas 4:17,78). Drużyna wystąpiła w składzie: Sebastian Węgrzynowski, Bartosz Biegacz, Wojciech Kowalski, Mateusz Bieńkowski, Maciej Berdzik, Marek Stefanik, Jakub Libner, Krzysztof Kotwica, Kamil Wołynia, Wojciech Nitecki, Daniel Kowalski, Piotr Liszcz. Opiekunem drużyny jest R. Bieliński.

Drużyna chłopców z Gimnazjum nr 2Drużyna chłopców z Gimnazjum nr 2fot. MOSiR

Kolejne miejsca zajęły: II Prywatne Gimnazjum (czas 4:31,36), Gimnazjum nr 3 (czas 4:41,62), Gimnazjum nr 4 (czas: 4:50,14) oraz Gimnazjum w Nowogrodźcu (czas 5:11,36). Drużyny dziewcząt i chłopców z Gimnazjum nr 2 i II Prywatnego Gimnazjum zakwalifikowały się do zawodów w strefie jeleniogórskiej. Organizatorem mistrzostw w drużynowych zawodach pływackich był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.