Konkurs Miss Polonia zawita do Bolesławca

Konkurs Miss Polonia zawita do Bolesławca
fot. Seriws Miss Polnia 15 marca poznamy najpiękniejszą bolesławiankę. Nasza kandydatka zawalczy w maju o tytuł Miss Polonia Ziemi Jeleniogórskiej. Wygrana może stać się przepustką do wielkiej kariery.
istotne.pl konkurs, wybory, polonia, kwalifikacje

Ruszyła kolejna edycja Miss Polonia na Dolnym Śląsku. Aby wziąć udział w konkursie, trzeba mieć nie mniej niż 18 lat, ale też nie więcej niż 25. O tytuł ubiegać się mogą jedynie kobiety niezamężne i bezdzietne. Kandydatka nie może mieć tatuaży. Czwartkowy casting odbędzie się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury o godzinie 16:00. Pretendentki muszą zabrać z sobą dwuczęściowy strój kąpielowy. Niestety, ich wdzięki podziwiać będzie mogła jedynie komisja konkursu.

Najpiękniejsza bolesławianka (a także 14 jej konkurentek) weźmie udział w regionalnym finale konkursu, który odbędzie się 15 maja w Teatrze Jeleniogórskim. Jeśli zwycięży, droga do tytułów Miss Universe czy Miss International stanie przed nią otworem. Od 2007 roku bowiem laureatka konkursu Miss Polonia nie może się ubiegać o tytuł Miss World. Pierwszą finalistkę wybrano w poniedziałek w Zgorzelcu. Została nią dwudziestoletnia Anna Dymacz. Wczoraj miała zostać wybrana kandydatka z Jeleniej Góry. W zeszłym roku tytuł Miss Polonia przypadł Marzenie Cieślik z Wolina.

(informacja GA)