Siatkarze TOP Bolesławiec przegrali na koniec rozgrywek

Siatkarze walczą o piłkę
istotne.pl 0 top bolesławiec, olimpia kowary

W sobotę bolesławianie rozegrali ostatni mecz siatkarskich rozgrywek. Nasza drużyna uległa wyżej notowanej drużynie z Kowar 2:3. W pierwszym secie TOP zagrał dobrze. Bolesławianie byli lepsi od rywali w każdym elemencie gry i zwyciężyli 25:22. Nikt z bolesławieckich kibiców nie spodziewał się, że w kolejnych setach TOP zagra zdecydowanie słabiej. Szwankowały atak i zagrywka, co przyczyniło się do porażki w secie drugim 20:25.

Siatkarze IV-ligowego TOP BolesławiecSiatkarze IV-ligowego TOP Bolesławiecfot. Marcin Zabawa

W trzecim secie TOP próbował nawiązać walkę i zdołał się zbliżyć do gości wynikiem 13:15, ale w dalszej części gry goście ponownie odskoczyli i wygrali 25:21. W secie czwartym bolesławianie nawiązali walkę. Momentem przełomowym był remis 16:16. Ataki z tzw. "krótkiej piłki" Marcinkiewicza i Kozłowskiego przywróciły drużynie wiarę w zwycięstwo. TOP wygrał czwartego seta 25:19.

O wyniku spotkania rozstrzygnął piąty set. Bolesławianie popełnili kilka błędów, m. in. w zagrywce i ataku i przegrali 14:16, cały mecz 2:3. TOP Bolesławiec zakończył ligowe rozgrywki na V miejscu w tabeli.