BKS Bolesławiec przegrał z Orłem Ząbkowice Śląskie 0:5

Znaczek BKS
istotne.pl 0 orzeł, ząbkowice, śląskie, bks bolesławiec

W drużynie BKS szwankowała obrona. Słabym ogniwem defensywy byli Nitarski i Pietrzak. Nasi piłkarze tracili piłkę nim zdążyli wyprowadzić akcję poza linię środkową boiska. W 20 minucie, po kontrowersyjnym faulu Demczara, sędzia podyktował rzut karny dla Orła. Woźniak pokonał Przykłotę strzałem w lewy róg bramki. Kilka minut później do bramki gospodarzy piłkę skierował Rissmann, ale sędzia uznał, że zawodnik BKS był na pozycji spalonej i gola nie uznał. Arbiter nie zareagował także w sytuacji, gdy jeden z piłkarzy Orła dotknął piłki ręką (w obrębie własnego pola karnego). W 32 minucie, po błędzie bolesławieckiej obrony było już 2:0 dla gospodarzy (gol Owczarka).

W drugiej połowie meczu sędzia pokazał czerwoną kartkę naszemu bramkarzowi. Przykłota wyszedł do piłki przed pole karne i wybił ją kolanem. Niestety, piłka odbita od zawodnika gości trafiła naszego bramkarza w okolice pachy. Sędzia uznał to za celowe zatrzymanie piłki ręką przed polem karnym i Przykłota musiał opuścić boisko. W zastępstwie, bolesławieckiej bramki bronił Marek Siudak. Trzecią bramkę gospodarze zdobyli z rzutu wolnego, po tej kontrowersyjnej sytuacji. Na listę strzelców wpisał się Chęciński.

Przegrywając 0:3 bolesławianie "odkryli się" nie mając już nic do stracenia. Niestety, gospodarze skutecznie wykorzystywali błędy naszej drużyny i strzelili kolejne dwie bramki (Krakowiak i Chęciński). Nie ulega wątpliwości, że zespół gospodarzy był lepszy (szybsze rozgrywanie, gra z pierwszej piłki) ale w odniesieniu tak wysokiego zwycięstwa zawodnikom Orła pomógł również sędzia. BKS wypracowywał groźne sytuacje, ale w większości przypadków arbiter orzekał, że nasi piłkarze byli na pozycjach spalonych. BKS Bolesławiec przegrał na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie 0:5.