Rozegrano mistrzostwa miasta i powiatu w piłce ręcznej

Dziewczęta grają w piłkę ręczną
fot. MOSiR Tytuł Mistrzyń Bolesławca w piłce ręcznej wywalczyły dziewczęta z Gimnazjum Samorządowego nr 1. Mistrzyniami Powiatu Bolesławieckiego w kategorii szkół podstawowych zostały dziewczęta ze szkoły w Nowogrodźcu, w kategorii chłopców zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca.
istotne.pl 0 nowogrodziec, edukacja, piłka ręczna, podstawowa

W sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Bolesławcu odbyły się mistrzostwa miasta w piłce ręcznej. O mistrzowski tytuł rywalizowały dziewczęta z Gimnazjów nr 1, 2 i 3. Zawody wygrały dziewczęta z jedynki, pokonując trójkę 7:4 i dwójkę 12:6. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gimnazjum nr 3, a na trzeciej pozycji uplasowały się dziewczęta z dwójki.

Dziewczęta z Gimnazjum nr 1Dziewczęta z Gimnazjum nr 1fot. MOSiR
Dziewczęta z Gimnazjum nr 3Dziewczęta z Gimnazjum nr 3fot. MOSiR

Drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 wystąpiła w następującym składzie: Klaudia Ziembikiewicz, Marta Drąg, Angelika Kieda, Joanna Gandziarowska, Alicja Kaczmarska, Marta Rapacka, Ewelina Gandziarowska, Jowita Marszałek, Dominika Sołkiewicz, Angelika Kijowska, Karolina Luszka. Opiekunem drużyny jest Adrian Bernacki.

Dziewczęta z Gimnazjum nr 2Dziewczęta z Gimnazjum nr 2fot. MOSiR

Powiatowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Nowogrodźcu

W sali sportowej w Nowogrodźcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Szkół Podstawowych w Piłce Ręcznej. Mistrzyniami Powiatu zostały dziewczęta z Nowogrodźca, które w pierwszym meczu pokonały rywalki z Kraśnika 5:2, a następnie reprezentację Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca 7:4. W meczu o drugie miejsce SP 1 Bolesławiec pokonała SP Kraśnik Dolny 8:1. Zwycięska drużyna z Nowogrodźca zakwalifikowała się do rozgrywek strefowych.

Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w NowogrodźcuDrużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Nowogrodźcufot. MOS

Reprezentacja Nowogrodźca wystąpiła w składzie: Agnieszka Mudrak, Monika Wiktor, Marta Strojek, Nicola Tomczyk, Agata Wołoszyn, Klaudia Cierlik, Marta Sądaj, Sylwia Dęba, Sylwia Nieratka, Agata Strojek. Opiekunką drużyny jest Barbara Ruszel.

Reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w BolesławcuReprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bolesławcufot. MOS

W kategorii chłopców wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Bolesławca, pokonując kolejno SP Nowogrodziec (10:4) i SP Ocice (16:7). Drugie miejsce zajęła drużyna z Nowogrodźca, pokonując SP Ocice (14:6). Mistrzowska drużyna, która również zakwalifikowała się do rozgrywek strefowych, grała w następującym składzie: Cezary Purta, Kamil Szaja, Daniel Ziółkowski, Daniel Oskierko, Kacper Wojciechowski, Adam Filipek, Mateusz Połczyński, Mateusz Hajdamowicz, Damian Godek, Dawid Makowski i Piotr Zarzycki. Opiekunem drużyny jest Ryszard Posacki.