Z prac zarządu miasta

Z prac zarządu miasta
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl bolesławiec

Nic otrzyma 50 mln. zł. Szpital we Lwówku Śląskim, co łączy się z potrzebami leczenia na oddziale onkologii i chirurgii. Wynika to z mizerii przyszłorocznego budżetu miejskiego. Jeśli sytuacja ekonomiczna poprawi się – nasze miasto wesprze finansowo sąsiadów zza miedzy, bo ze szpitalnych usług korzysta tam wielu Bolesławian.
Pomieszczenia przy ulicy Łokietka 40 (obok hurtowni ryb) będzie dzierżawił p. Kazimierz Sas z przeznaczeniem na hurtownię wielobranżową. Jego oferta przebiła propozycje zgłaszane przez biznesmenów z Wrocławia i Warty Bolesławieckiej, którzy proponowali inne wykorzystanie obiektu przy zaniżonych kosztach dzierżawy.
Kolejny już raz odrzucono wniosek w sprawie wprowadzenia sprzedaży alkoholu w Kasynie "Paragraf", które zajmuje część budynku Komendy Rejonowej Policji. Wprawdzie prohibicja nie sprawdziła się w żadnym kraju, ale też przepisy ustawy antyalkoholowej wyraźnie określają miejsca, gdzie można wzmocnić się "wodą ognistą", stąd opór ojców miasta. Przykre, że już od miesięcy trwa swoista "wojna secesyjna", w której zaangażowano nawet Sejmik Samorządowy, a której końca wciąż nic widać...
BASZTA OBRONNA przy ul. Partyzantów (obok kościoła pod wezwaniem MBNP) doczekała się remontu. Początkowo zamierzono jedynie uzupełnić brakujące dachówki, obecnie wymienia się również drewniane krokwie z uwagi na stopień ich zniszczenia. Może warto zastanowić się nad wykorzystaniem wnętrza okazałego obiektu -łącznic z zagospodarowaniem tarasu w obrębie murów obronnych (galeria plastyczna, letnia kawiarenka).
BUDYNEK zajmowany przez Cech Rzemiosł Różnych, Klub Radnych SLD i SdRP nie będzie sprzedany. Bolesławieccy rzemieślnicy przygotowują się do obchodów swego 50-lecia na Ziemiach Zachodnich i wzorem innych miast chcieli wykupić na własność swoją historyczną już siedzibę. Miasto odmówiło, gdyż oferty tej nic zgłosili także pozostali użytkownicy, ponadto większe korzyści przynosi płacony na bieżąco czynsz dzierżawny.
W Bolesławcu zarejestrowano 3.752 bezrobotnych (stan na koniec m-ca listopada br), przy czym Rejonowy Urząd Pracy dostrzega tendencję spadkową w tym zakresie. 1.886 osób nic ma już prawa do zasiłku dla bezrobotnych. Niepokoi stopniowe zmniejszanie środków finansowych na roboty publiczne, które dają szanse na przetrwanie kryzysu wielu ludziom.