Konkurs tańca disco

Konkurs tańca disco
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl bolesławiec

24 listopada na sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kruszynie odbyła się II edycja Konkursu Tańca Disco.
W konkursie brały udział dzieci i młodzież szkół podstawowych z: Nowych Jaroszo-wie, Nowej Wsi Kraśnickiej, Kruszyna, Trzebienia, Ocic, Żeliszowa, Kraśnika Dolnego, Brzeźnika i szkoły nr 5 w Bolesławcu. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: Soliści. Duety i Zespoły.
Jury konkursowe w składzie; Pani Elżbieta Tor, Pani Małgorzata Waszkiewicz oraz Pan Ryszard Rojek postanowiło, że w kategorii solistów miejsce I zajęła Marta Rybak ze szkoły nr 5 w Bolesławcu, II -Joanna Goleńska z Trzebienia, III – Edyta Jakieła z Ocic. W kategorii duetów I miejsce przypadło Annie Sabadasz i Ewelinie Matyjewicz z Ocic, 11- Edycie Charewicz i Monice Stelmaszek z Trzebienia. W kategorii zespołów I miejsce otrzymał zespół z Żeliszowa, II- zespół z Kraśnika Dolnego, III – otrzymał zespół z Trzebienia.
Wyróżnienia otrzymali: Magda Ochyra z Kruszyna i Gabrysia Długosz z Kraśnika w kat. solistów, Ola Truszkowska i Daria Łukasiewicz z. Kruszyna oraz Dorotka Szpila i Sebastian Taradajczyk także z Kruszyna, w kat. zespołów wyróżniono zespół z Kruszyna.
Jednocześnie z Konkursem Tańca Disco odbył się Finał Konkursu Twórczości Poetyckiej. Finaliści lub ich koledzy i koleżanki recytowali pięknie przy nastrojowym podkładzie muzycznym swoje wiersze.
Za rok spotkamy się znowu na tej samej scenie i mam nadzieję, że w tak dobrym składzie.