Mamy mistrza kraju

Logo gazety „Głos Bolesławca”
istotne.pl 3977 bolesławiec

W dniach 17-19 lipca odbywały się w Kielcach Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce.
Na mistrzostwach Bolesławiec reprezentowało 7 zawodników z MKS "Bolesłavia". Spośród nich BARTOSZ GRUMAN uczeń Technikum Mechanicznego zdobył I miejsce i złoty medal w biegu na 400 m przez płotki w czasie 53,91. Ten sam zawodnik zajął również IV miejsce ma 110 m przez płotki. Natomiast ZBIGNIEW PĘDLOWSKI, uczeń Liceum Ogólnokształcącego zdobył Brązowy Medal zajmując III miejsce w biegu na 110 m przez płotki w czasie 14,6. Ponadto do finałów zakwalifikowali się: Jacek Pipała (LO) na 400 m przez płotki, Paweł Moroz (Techn. Górn.) na 100 m oraz sztafeta 4x 400 m.
Gratulujemy dzielnym młodym sportowcom (Juniorzy młodsi) oraz ich trenerom P. P. Ryszardowi Posadzkiemu i Waldemarowi Krysztofiakowi.