Wiadomości z Młodzieżowego Domu Kultury

Logo gazety „Głos Bolesławca”
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl 3977 bolesławiec

Reklama

W dniach 17 i 19 grudnia w auli MDK odbyły się koncerty pt. "Poranek z kolędą" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Mały Bolesławiec". Wyjątkowo wdzięczną publicznością były dzieci z bolesławieckich przedszkoli.
17 grudnia w Domu Dziennego Pobytu z koncertem kolęd wystąpiły dzieci z pracowni muzycznej MDK prowadzonej przez panią Agnieszkę Kaszubę. Młodzi wokaliści i instrumentaliści byli gorąco oklaskiwani przez pensjonariuszy tego domu. Nie jest to pierwszy koncert organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury dla seniorów. Dzieci chętnie dla nich występują, ponieważ atmosfera panująca podczas koncertów jest wyjątkowo ciepła i przyjazna. Seniorzy nawet nie kryją łez wzruszenia. Podobne koncerty odbyły się również w Domu Dziecka i w LO.
Również 19 grudnia odbyła się premiera spektaklu "Sąd nad Sokratesem" wg Haliny Poświatowskiej w wykonaniu młodzieży z pracowni teatralnej MDK "Etiuda".
Od stycznia wznawia się cykl spotkań teatralnych pn. "Poniedziałek w teatrze". Ze względu na ograniczenie widowni do 50 osób, chętni do obejrzenia spektaklu muszą wziąć pod uwagę to utrudnienie.
18 grudnia przybyli z wizytą przedstawiciele Muzeum Wsi w Markersdorfie (Niemcy), z którym od dawna współpracuje pracownia plastyczna kierowana przez panią Stanisławę Wojdę-Pytlińską. To przedświąteczne spotkanie zaowocuje wspólnymi plenerami ceramicznymi i plastycznymi w lutym, maju, wrześniu, październiku i w grudniu w Niemczech i w Polsce.
Lidia Lewandowska – uczennica p. Wiesławy Goryczka otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Konkursie Kartek Świątecznych organizowanym w Krakowie przez Fundację Osób Niepełnosprawnych!
Gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyróżnień.

Reklama