Finryan raczej nie wejdzie do szpitalnej spółki

Finryan raczej nie wejdzie do szpitalnej spółki
fot. B.org Pojawiają się nowe pomysły na prywatyzację szpitala. Udziały w nowej spółce mieliby otrzymać lokalni przedsiębiorcy.
istotne.pl szpital powiatowy, finryan

Pod koniec roku wydawało się, że w kwestii prywatyzacji szpitala niewiele się zmieni. Udziały w spółce miał objąć powiat, firma Finryan, miasto Bolesławiec i okoliczne gminy. Teraz okazuje się, że nie jest to już na sto procent pewne.

Serwis Bolesławiec.org dowiedział się nieoficjalnie, że w spółce Szpital Powiatowy udziały miałby mieć – tak jak dotychczas – powiat i okoliczne gminy a także – uwaga – lokalni przedsiębiorcy.

Przypomnijmy, pod koniec listopada przedstawiciele Grupy Kapitałowej Finryan, władze powiatu i dyrektor bolesławieckiego szpitala przekonywali, że powstanie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod nazwą Szpital Powiatowy Sp. z o.o. uratuje zadłużony bolesławiecki szpital powiatowy. Starosta Krzysztof Konopka zapewniał, że Finryan nikomu nie zagrozi. Dlaczego jednak wycofano się z pomysłu takiej prywatyzacji, tego na razie nie wiadomo.

Dzięki zaangażowaniu Finryan udało się wstępnie porozumieć z wierzycielami szpitala i wstrzymać egzekucje komornicze. Był to pierwszy element programu naprawczego szpitala.