8:0 dla BKS-u w meczu z Iwinami

BKS pokonał Iwiny 8:0
istotne.pl 4 bks bolesławiec, gks iwiny

W niedzielę 13 listopada BKS podejmował GKS Iwiny. Spotkanie było jednostronnym widowiskiem. Bolesławianie, choć nie forsowali tempa, kontrolowali niedzielny mecz od początku do końca. Już w 5 minucie wynik strzałem z rzutu wolnego otworzył Łukasz Graczyk. W 21 minucie na 2:0 podwyższył Oskar Pochwała. W 30 minucie spotkania pięknym uderzeniem w okienko popisał się Maciej Zielonka i było 3:0. Przed przerwą świetną okazję miał ponownie Oskar Pochwała, ale tym razem zawodnik BKS-u najpierw trafił w bramkarza, a po dobitce piłka zatrzymała się na bocznej siatce bramki gości.

Po zmianie stron bramkarz z Iwin jeszcze pięć razy musiał wyciągać piłkę z bramki. W 47 minucie skuteczny strzał z dystansu oddał Tomasz Fulczyński. Trzy minuty później grający trener BKS ponownie zdobył bramkę po asyście Łukasza Graczyka, który precyzyjnie zagrał na pole karne, wprost na głowę grającego trenera. W 67 minucie w ładnej akcji pokazali się juniorzy BKS. Najpierw z 30 metrów groźnie uderzył Paweł Rudkowski, a niepewną interwencję bramkarza wykorzystał Jakub Zarzycki i było już 6:0 dla BKS-u.

Radość Łukasza Graczyka po zdobyciu drugiej bramkiRadość Łukasza Graczyka po zdobyciu drugiej bramkifot. MZ

W 72 minucie uderzeniem nie do obrony popisał się Łukasz Graczyk. Piłka, po jego strzale, odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką i wpadła do bramki. W 81 minucie padł ósmy gol dla BKS-u. Stało się to za sprawą samobójczego trafienia Jana Górniaka. Po tym zwycięstwie BKS, z dorobkiem 34 punktów, zajmuje pozycję lidera w tabeli rozgrywek jeleniogórskiej A-klasy. Warto wspomnieć, że w meczu z Iwinami w zespole BKS-u zagrało 5 juniorów. Co ważne młody BKS zagrał skutecznie i przyczynił się do zwycięstwa za sprawą goli Oskara i Jakuba.

Mecz z Iwinami był ostatnim spotkaniem jesiennej rundy rozgrywek. BKS składa podziękowania kibicom, sympatykom i sponsorom klubu za wszelką pomoc. BKS dziękuje także portalowi Istotne.pl za wsparcie medialne. Trzeba pamiętać, że klub istnieje dzięki wsparciu wielu osób, firm i instytucji. Bez ich pomocy nie mógłby funkcjonować. BKS gra dla Bolesławca!

GKS Iwiny: Marcin Celny – Łukasz Tofil, Krzysztof Koronkiewicz, Kamil Kowalewski, Jan Górniak, Norbert Znyk (70' Mateusz Pełech), Mateusz Plichta, Maciej Wilczyński, Krzysztof Bondrow (40' Zygmunt Symczyszyn), Dawid Wołowicki, Zbigniew Ćwiak (60' Mateusz Poświata) .

BKS: Dawid Kizyma – Paweł Rissmann (65' Michał Dołgan), Józef Pietrzak, Paweł Rudkowski, Sławomir Dul, Marcin Szaja, Maciej Zielonka, Oliwier Gasiak (60' Jakub Zarzycki), Łukasz Graczyk, Tomasz Fulczyński (55' Marcin Zapiór), Oskar Pochwała.