Marsz bolesławieckich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dołącz do akcji!

Marsz bolesławieckich wolontariuszy Szlachetnej Paczki. Dołącz do akcji!
fot. w-obiektywie.eu W tym roku 23 wolontariuszy, pod przewodnictwem liderki rejonu Agnieszki Baszczyj, odwiedziło ponad 60 rodzin, by ostatecznie włączyć do projektu połowę z nich.
istotne.pl wolontariat, marsz, szlachetna paczka

Już po raz trzeci wolontariusze „Szlachetnej Paczki” docierali do rodzin z powiatu bolesławieckiego, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Po spotkaniu i zapoznaniu się z sytuacją i potrzebami danej rodziny musieli ocenić, czy spełnia ona ostre, „paczkowe” kryteria. Zadaniem wolontariuszy było również stworzenie zwięzłego opisu prezentującego rodzinę, który następnie został opublikowany w ogólnopolskiej bazie rodzin na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.

W tym roku 23 wolontariuszy, pod przewodnictwem Agnieszki Baszczyj, liderki rejonu, odwiedziło ponad 60 rodzin, by ostatecznie włączyć do projektu połowę z nich. W niedzielne południe, 20 listopada, wolontariusze oraz osoby wspierające inicjatywę przemaszerowali ulicami centrum miasta, by świętować otwarcie bazy.

Marsz bolesławieckich wolontariuszy Szlachetnej PaczkiMarsz bolesławieckich wolontariuszy Szlachetnej Paczkifot. w-obiektywie.eu
Marsz bolesławieckich wolontariuszy Szlachetnej PaczkiMarsz bolesławieckich wolontariuszy Szlachetnej Paczkifot. w-obiektywie.eu

Czym jest Szlachetna Paczka?

Szlachetna Paczka to projekt z ponad 15-letnią historią. Zaczęło się od Wspólnoty Indywidualności Otwartych – duszpasterstwa prowadzonego przez ówczesnego wikarego parafii w Prokocimiu Nowym, ks. Jacka Stryczka. 17 lat temu, razem z młodzieżą, postanowił pomóc mieszkańcom jednego z najbiedniejszych krakowskich osiedli. Dziś Szlachetna Paczka ma już zasięg ogólnopolski i stale rośnie w siłę. Tylko w zeszłym roku projekt zjednoczył ponad milion Polaków, przekazując konkretną pomoc o wartości ponad 53 mln zł dla 20 771 rodzin w potrzebie, w tym 26 z Bolesławca i okolic.

Jak zrobić paczkę?

Obecnie już osiemnaście rodzin z naszego powiatu znalazło swoich darczyńców. – Ty także możesz nim zostać! – mówią bolesławieccy wolontariusze. – Wystarczy, że wejdziesz na stronę www.szlachetnapaczka.pl, klikniesz w zakładkę „Wybieram rodzinę”, a następnie wybierzesz z listy województwo Dolnośląskie i magazyn Bolesławiec. Zapoznasz się z opisami rodzin i wybierzesz tę, której chcesz pomóc.

I dodają: – Zaproś znajomych, razem łatwiej przygotować paczkę, która będzie realną pomocą i inspiracją do zmian. Następnie przygotuj paczkę zgodnie z listą potrzeb i marzeń członków rodziny. W przygotowaniu pomocy pokieruje Cię wolontariusz – opiekun rodziny. Gotową już paczkę należy dostarczyć w dniach 10–11 grudnia do bolesławieckiego magazynu. Stamtąd wolontariusz dostarczy ją do rodziny, a Tobie przekaże niezwykły prezent: relację z dostarczenia paczki.