Zabójstwo kobiety, samobójstwo mężczyzny. Śledztwo w toku

Pistolet
fot. freeimages.com (Brian Lary) Zwłoki obojga znaleziono 9 grudnia, w różnych miejscach miasta. Najbardziej prawdopodobna wersja jest taka: Ryszard P. zabił Krystynę K., a potem pozbawił się życia.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, samobójstwo, zabójstwo, miasto lubin

Reklama

Wszczęto śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety oraz targnięcia się na własne życie mężczyzny, których zwłoki znaleziono 9 grudnia 2016 roku w Lubinie. Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie:

  • zabójstwa Krystyny K. 9 grudnia z broni palnej
  • udzielenia pomocy Ryszardowi P. w targnięciu się na własne życie.

9 grudnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie w dwóch różnych miejscach na terenie miasta znaleźli zwłoki dwóch osób: kobiety i mężczyzny. Ciało Krystyny K. było na jej posesji, przy domu; ciało Ryszarda P. znaleziono w jego mieszkaniu.

Ustalono, że bezpośrednią przyczyną zgonu zarówno mężczyzny, jak i kobiety były rany postrzałowe z broni palnej. W mieszkaniu P. mundurowi znaleźli kilka sztuk broni długiej (myśliwskiej) oraz broni krótkiej. Śledczy ustalili, że kobieta i mężczyzna znali się. W świetle zgromadzonych dowodów najbardziej prawdopodobna wersja wydarzeń jest taka, że P. zabił K., a następnie sam popełnił samobójstwo. Śledztwo jest w toku.

Reklama