Radne PSL nie rządzą już w komisjach Rady Powiatu

Radne PSL nie rządzą już w komisjach Rady Powiatu
fot. Gerard Augustyn Ewę Sondaj odwołano z funkcji szefowej Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych, a Ewę Suchecką – z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Rewizyjnej.

Od listopada w Powiecie rządzi nowa koalicja: Platforma Samorządowa–Forum–SLD–radni niezależni. Poza koalicją znalazły się natomiast radne PSL: Ewa Sondaj i Ewa Suchecka.

Jako że zmienił się układ koalicyjny, jedynie kwestią czasu było to, że nastąpi zmiana szefów komisji Rady Powiatu. W czasie grudniowej sesji Rady jeden z opozycyjnych radnych poinformował wszystkich zebranych w sali konferencyjnej, że Ewę Sondaj odwołano z funkcji szefowej Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych, a Ewę Suchecką – z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Radnemu nie spodobało się to, że ani starosta, ani przewodniczący Rady nie odnieśli się do tego faktu. A także to, że nie podali merytorycznych powodów odwołania obu radnych ze wspomnianych funkcji.

Ewa PotyszkaEwa Potyszkafot. Gerard Augustyn
Ryszard KawkaRyszard Kawkafot. Gerard Augustyn

Głos zabrała Ewa Potyszka z Platformy, szefowa Komisji Rewizyjnej, która podkreśliła, że zmiana wiceprzewodniczącej „nie była spowodowana złą oceną pracy koleżanki”. A szef Rady Ryszard Kawka dodał, że była to decyzja członków komisji.

Nowym wiceszefem Komisji Rewizyjnej został Janusz Puzio, a nowym przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych – Władysław Bakalarz (obaj z Romanowego Forum).

Co Wy na to? Zapraszamy do dyskusji.