BTS Elektros vs AZS UZ Zielona Góra: „Elektryczni” bez punktu w ostatnim meczu tego roku

BTS Elektros
istotne.pl 183 bts bolesławiec, marcin sobczyszyn, siatkówka

W sobotę 17 grudnia „Elektryczni” podjęli ekipę AZS UZ Zielona Góra. Zaczęło się nie najgorzej. W pierwszym secie bolesławianie szybko uzyskali przewagę i nie oddali jej już do końca. (W pewnym momencie prowadziliśmy aż 7 oczkami). Ostatecznie siatkarze z Miasta Ceramiki wygrali tę odsłonę do 19.

Od drugiego seta drużyna gości zaczęła radzić sobie o wiele lepiej. Zielonogórzanie odskoczyli nam na cztery oczka, ale udało się ich dogonić (8:8). Dalsza część tej partii to walka punkt za punkt. Niestety, w końcówce skuteczniejsi okazali się akademicy, którzy pokonali gospodarzy do 20.

Trzeci set był bardzo wyrównany. Ale – ponownie dzięki znakomitej grze w końcówce – ekipa z Zielonej Góry przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając na przewagi 27:25.

W czwartej odsłonie bolesławianie wyraźnie opadli z sił, a co za tym idzie – przewaga rywali rosła z każdą kolejną akcją. Goście prowadzili aż 9 punktami (19:10). Wtedy bolesławiecki team przebudził się i zaczął grać znacznie lepiej. Tyle że gospodarze nie byli już w stanie dogonić zielonogórzan i czwarta partia też padła łupem przyjezdnych (do 18).

BTS Elektros Bolesławiec vs AZS UZ Zielona Góra 1:3 (25:19, 20:25, 25:27, 18:25).

BTS Elektros Bolesławiec: Mateusz Świerzewski, Wojciech Nitecki, Artur Sławnikowski (kapitan), Przemysław Mszal, Dariusz Tkaczuk, Filip Michalewski, Jakub Koncewicz, Łukasz Mesjasz, Wojciech Marcinkiewicz, Rafał Wójtowicz, Paweł Kozłowski, Kamil Razik (libero).

AZS UZ Zielona Góra: Jakub Kupisz, Maciej Januszewski, Robert Wróbel, Michał Tarnowski, Mariusz Matusewicz, Przemysław Kępski (kapitan), Marcin Drupka, Oskar Wiśniewski, Wojciech Kozik, Dawid Buła, Krystian Biczyk, Jan Nowakowski (libero), Wiktor Zasowski (libero).