Dwunasty raz przegrali siatkarze TOP

Siatkarze w czasie meczu
fot. istotne.pl W sobotę siatkarze TOP Bolesławiec rozgrywali trzynastą kolejkę siatkarskiej II ligi. Niestety, po raz kolejny bolesławianom nie udało się wygrać ani jednego seta. W poszczególnych setach Olimpia Sulęcin pokonała TOP Bolesławiec do 16, do 19 i do 20.
istotne.pl 0 top bolesławiec, siatkówka

Pierwszy set był najsłabszy w wykonaniu siatkarzy TOP. Przeciwnicy okazali się skuteczni nie tylko w rozgrywaniu i ataku, ale również w zagrywce. Prawie każdy zawodnik Olimpii serwował piłkę z wyskoku. Takie zagrywanie pozwoliło na zdobywanie punktów także w kolejnych setach. Pierwszy zakończył się wynikiem 25:16 dla Sulęcina.

Do połowy drugiego seta TOP skutecznie odpierał ataki gości. Jednak meczu nie można wygrać, jeżeli drużyna jest skuteczna tylko w obronie. Kolejny raz słabym punktem siatkarzy z Bolesławca był brak dobrego ataku. Bolesławianie przegrali drugiego seta 19:25.

Trzeci set był zdecydowanie najlepszy w wykonaniu siatkarzy TOP. Obie drużyny walczyły zdobywając na zmianę niewielką przewagę. Końcówka jednak należała do drużyny gości. Trzeciego seta TOP Bolesławiec przegrał 20:25.

Mimo, że TOP był gospodarzem dzisiejszego spotkania, rozegrano je w Lwówku Śląskim. Termin meczu zbiegł się bowiem ze studniówką, organizowaną w sali sportowej przy I LO.