17-latek z nożem okradł 12-letnią dziewczynkę. Może trafić za kratki nawet na 15 lat

Nóż
fot. freeimages.com (Andrew Martin) Prokuratura Rejonowa w Legnicy skierowała do legnickiego Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu Wojciechowi Cz., któremu zarzuca popełnienie rozboju przy posłużeniu się niebezpiecznym narzędziem na szkodę 12-letniej dziewczynki.
istotne.pl 183 policja, prokuratura, sąd, nóż, miasto legnica

Reklama

Do zdarzenia doszło 23 sierpnia w Legnicy. Małoletnia pokrzywdzona w godzinach rannych czekała na otwarcie zakładu fryzjerskiego. Wówczas podeszło do niej dwóch młodych mężczyzn. Byli to: oskarżony i jego nieletni kolega. Obaj sprawcy wyjęli noże i grożąc dziewczynce śmiercią, zażądali wydania wszystkich wartościowych rzeczy. Przykładali jej noże w okolice tętnicy szyjnej, serca i brzucha.

Doprowadzone w ten sposób do stanu bezbronności i przestraszone dziecko wyjęło z kieszeni telefon komórkowy (o wartości 600 złotych) i banknot 10-złotowy. Sprawcy wyrwali łupy z rąk dziewczynki. Dziewczynka zaczęła zaczęła wołać o pomoc. Wówczas oskarżony Wojciech Cz. zakrył jej dłonią usta, przyłożył nóż do szyi i nakazał, żeby była cicho.

Mało tego: uciekając z miejsca zdarzenia z zabranym telefonem i pieniędzmi, oskarżony nadal groził dziewczynce nożem.

Kiedy pokrzywdzona przybiegła do domu, opowiedziała o zdarzeniu matce, a ta zawiadomiła policję. Prokurator zdołał uzyskać dowód m.in. w postaci nagrania monitoringu z miejsca zdarzenia, na którym utrwalone zostały wizerunki napastników. To pozwoliło ich ująć.

Dzień po dokonanym rozboju oskarżony Wojciech Cz. został zatrzymany, a potem – na wniosek prokuratora – tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Legnicy. Nastolatkowi może grozić nawet do 15 lat więzienia.

Reklama