Lekkoatleci Bolesłavii z 11 medalami Mistrzostw Dolnego Śląska

fot. Paweł Wiśniewski Przygotowujący się do sezonu letniego zawodnicy Bolesłavii wystartowali w Halowych Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów i Juniorów Młodszych, które odbyły się w ostatnią niedzielę w czeskim Jabloncu. Przywieźli 11 medali.
istotne.pl 183 lekkoatletyka, bolesłavia

Klasą dla siebie była Dominika Kwaszcz, która nie dała szans rywalkom w skoku w dal (6.10 m) oraz w biegu na 60 m (7.83 s). Wynik w skoku w dal jest obecnie najlepszym rezultatem na listach krajowych. Martyna Bedełek w skoku wzwyż zdobyła brązowy medal (1.50 m). Czwartą pozycję w tej samej konkurencji wywalczył Krzysztof Kamiński (1.70 m). Martyna Goss była czwarta w biegu na 60 m ppł (9.55 s), a Emilia Bielińska jedenasta w biegu na 60 m ppł (11.31 s). Wszyscy trenują pod okiem Małgorzaty Markowskiej.

Zawodnicy Dariusza Łomańskiego wrócili z trzema medalami. Po zaciętej walce do ostatnich metrów bieg na 1500 m wygrał Mateusz Bobrowski (4:21.78). Daniel Najdek zdobył srebro w biegu na 800 m (2:06.34), a Piotr Posłuszny – brąz w biegu na 300 m (39,29 s). Dwie setne sekundy do medalu zabrakło Wiktorowi Wilkowi w biegu na 600 m (1:33.25).

Mateusz Tofil w skoku wzwyż bez problemów uporał się z wysokością 2.10 m, co dało mu pierwsze miejsce. Jakub Karaban wrócił z dwoma brązowymi medalami. W skoku o tyczce uzyskał rezultat 3.40 m, a w biegu na 60 m ppł – 8.84 s. Jacek Kozioł był siódmy w skoku w dal (5.23 m). Wszyscy trzej zawodnicy trenują pod okiem Bartosza Grumana.

Do udanych zaliczą start zawodnicy Tomasza Markowskiego. Srebro zdobył Gracjan Kozak w pchnięciu kulą (13.78 m), a brąz Dominik Stec w skoku w dal (5.53 m). Dobrosława Pietrkiewicz była ósma w pchnięciu kulą (9.54 m).

Dwa piąte miejsca wywalczyły podopieczne Ryszarda Posackiego. Eryka Janiec w skoku w dal (4.67 m) oraz Magda Przystarz w biegu na 300 m (45.17 s).

W najbliższą sobotę najmłodsi adepci lekkiej atletyki zmierzą się z rówieśnikami w Wałbrzychu podczas Halowych Mistrzostw Dolnego Śląska Młodzików. Życzymy powodzenia.