Radna PSL Ewa Sondaj poza Komisją Rolnictwa

Radna PSL Ewa Sondaj poza Komisją Rolnictwa
fot. Gerard Augustyn Powiatowa radna Ewa Sondaj zrezygnowała z członkostwa w Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych Rady Powiatu Bolesławieckiego.

Póki nie zmienił się układ koalicyjny w Powiecie, Ewa Sondaj z Polskiego Stronnictwa Ludowego była szefową Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych. Pod koniec ubiegłego roku odwołano ją z tej funkcji; stała się jedynie członkinią tej komisji. Potem złożyła rezygnację z członkostwa w tym gremium.

W czwartek 26 stycznia Rada Powiatu jednomyślnie podjęła uchwałę w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych Rady Powiatu Bolesławieckiego. – Zmiana ta spowodowana jest rezygnacją radnej Ewy Sondaj z członkostwa w tej komisji – poinformował wszystkich zebranych w sali konferencyjnej okrąglaka Ryszard Kawka, przewodniczący Rady Powiatu.

Przypomnijmy: od listopada ub.r. w Powiecie rządzi nowa koalicja: Platforma Samorządowa–Forum–SLD–radni niezależni. Poza koalicją znalazły się natomiast radne PSL: Ewa Sondaj i Ewa Suchecka.

Jako że zmienił się układ koalicyjny, jedynie kwestią czasu było to, że nastąpi zmiana szefów komisji Rady Powiatu. W czasie grudniowej sesji Rady radny Ziemi Bolesławieckiej Maciej Małkowski poinformował wszystkich zebranych w sali konferencyjnej, że Ewę Sondaj odwołano z funkcji szefowej Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych, a Ewę Suchecką – z funkcji wiceprzewodniczącej Komisji Rewizyjnej. Radnemu nie spodobało się to, że ani starosta, ani przewodniczący Rady nie odnieśli się do tego faktu. A także to, że nie podali merytorycznych powodów odwołania obu radnych ze wspomnianych funkcji.

Ewa PotyszkaEwa Potyszkafot. Gerard Augustyn
Ryszard KawkaRyszard Kawkafot. Gerard Augustyn

Głos zabrała wówczas Ewa Potyszka z Platformy, szefowa Komisji Rewizyjnej, która podkreśliła, że zmiana wiceprzewodniczącej „nie była spowodowana złą oceną pracy koleżanki”. A szef Rady Ryszard Kawka dodał, że była to decyzja członków komisji.

Nowym wiceszefem Komisji Rewizyjnej został Janusz Puzio, a nowym przewodniczącym Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Zasobów Wodnych – Władysław Bakalarz (obaj z Romanowego Forum).