Remanenty piłkarskiej jesieni

Remanenty piłkarskiej jesieni
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl bolesławiec

Juniorzy starsi i młodsi występujący w grupie jeleniogórskiej w jesiennej rundzie sezonu 93/94 spisali się bardzo dobrze i są faworytami na ostateczny sukces. Juniorzy starsi trenowani przez M. Szepiela zajmują drugie miejsce w tabeli z jednym punktem straty do lidera Włókniarza Leśna i stosunkiem bramek 30:13, zaś juniorzy młodsi (trener Zb. Błaszczak) zajmują pierwsze miejsce w tabeli z przewagą jednego punktu nad Granicą Bogatynia i stosunkiem bramek 75:6.
Juniorzy młodsi grali w składzie: L. Kupczak, P. Korzeniewicz, D. Wierzbołowski, M. Laskowski, M. Fąfara, S. Tylutki, P. Świder, A. Głębocki, A. Adamczyk, W. Andrzejczak, M. Zaraźiński, Ł. Popek, S. Bernedt, J. Gala, D. Paprot, R. Gałuszka i Fulczyński.
Najlepsi strzelcy: Bernedt 21 bramek, Zaraźiński 20 bramek.
Juniorzy starsi grali w składzie: M. Dąbrowski (kapitan), D. Giza, K. Kozioł, W. Młocek, R. Nitarski, D. Padewski, M. Paluch, R. Stasiak, P. Śliwiński, M. Szaja, Z. Wiśniowiecki, G. Kłosowski, A. Dębski, Z. Biegacz, M. Grzegorzewski. Najlepsi strzelcy: Giza 10 bramek, Grzegorzewski 8, Kozioł i Dąbrowski po 5 bramek.
Z tej grupy wiekowej 6 zawodników drużyn bolesławieckich występowało w kadrze Jeleniej Góry w rozgrywkach makroregionalnych z udziałem reprezentacji sześciu województw. W finale tego turnieju reprezentacja Jeleniej Góry przegrała z Wrocławiem. Reprezentanci kadry to: B. Kubica (1 bramka w turnieju), D. Giza, P. Woźniak, S. Tylutki, Ł. Popek i D. Paprot.
Również w rozgrywkach wojewódzkich biorą udział najmłodsze nadzieje BKS – trampkarze. Drużyna prowadzona przez trenera St. Zapióra zajęła 5 miejsce z dorobkiem 5 pkt (trampkarze młodsi), a drużyna trampkarzy starszych (trener D. Hałka) zajęła 3 miejsce z 8 punktami. Dzisiaj nieco więcej miejsca poświęcam młodym piłkarzom, gdyż uważam, że swoją grą i zaangażowaniem zasługują na to. Jednocześnie chciałbym zaapelować w imieniu klubu BKS oraz trenerów drużyn do sympatyków tej dziedziny sportu o wszelaką pomoc w kontynuowaniu karier młodych piłkarzy. Chodzi tu o takie podstawowe sprawy jak buty piłkarskie, stroje i piłki do gry. Myślę że chłopcy odwdzięczą się za pomoc dobrą grą i rozsławianiem miasta poza jego granicami. W ich imieniu z góry dziękuję.