Konkurs tańca disco

Konkurs tańca disco
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl bolesławiec

25 listopada 1993 roku w Kruszynie odbył się Konkurs Tańca Disco z udziałem dzieci i młodzieży z różnych miejscowości naszej gminy. Swoje umiejętności taneczne prezentowały dzieci z następujących szkół: SP Kruszyn, SP Ocice, SP Nowe Jaroszewice, SP Kraśnik Górny, SP Kraśnik Dolny, niestety nie dojechała młodzież z Dąbrowy, która także zgłosiła swój udział w konkursie.
Prezentacje taneczne odbywały się nie na scenie (jak to zwykle bywa) lecz na sali, w specjalnie wydzielonym ringu.
Tancerze mieli więcej miejsca, a komisja (przewodniczący: Mirosław Olewicz, członkinie jury: Małgorzata Waszkiewicz i Edyta Bachur) porozsadzana w rogach miała różne punkty odniesienia. Komisja oceniała daną prezentację dwa razy. Pierwsza ocena to umiejętności techniczne, a druga -wrażenie estetyczne i duchowe tańca.
Młodzież dzielnie walczyła o nagradzane miejsca w dwóch kategoriach: solo i zespołowo. Prezentacje solowe były przeplatane zespołowymi. W przerwach czas artystom i publiczności umilał zespół rockowy z Żeliszowa działający przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu.
Pierwsze miejsce w kategorii solo zdobyła: Barbara Bram z Ocic, drugie – Gabrysia Długosz z Kraśnika Dolnego, trzecie – Kasia Szwed z Nowych Jaroszowie. W kategorii zespołów najlepsze okazały się dziewczęta z Ocic: Dorota Stec, Krystyna Kuchar i Marta Goldsztajn. Ocice wywiozły z Kruszyna także nagrody za drugie miejsce, a osiągnęły to: Ewelina Matyjewicz i Anna Sabadasz. Trzecie miejsce zajęły dwa zespoły równorzędnie. Z Kruszyna: Celestyna Sabadasz, Sabina Krynicka i Agnieszka Mszał, a także: Marta Głuszko, Monika Woźny, Monika Roman i Anna Wyskup z Kraśnika Dolnego. Nagrodę publiczności otrzymała Paulinka Karaban, która rozbawiła publiczność tańcem przy piosence pt. Mydełko Fa.
Rywalizacja była duża i komisja miała trudne zadanie przy ocenianiu prezentacji.
Organizatorem konkursu Tańca Disco był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.
Taniec jest bardzo ważną sprawą w życiu dziecka. Poprawia jego Kondycję fizyczną, rozluźnia i rozwesela. Mam nadzieję że taniec nigdy nie odejdzie w zapomnienie lub nie zostanie zepchnięty w tył jako jedno z mniej ważnych zajęć w życiu dziecka.