Wystawa poplenerowa

Wystawa poplenerowa
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl bolesławiec

Na początku grudnia w galerii BOK, z udziałem artystów plastyków, przedstawicieli władz miasta i elity kulturalnej naszego miasta odbył się wernisaż poplenerowej wystawy 29 Ogólnopolskiego Pleneru Rzeźby Ceramicznej Bolesławiec '93. Plener odbywał się w sierpniu a uczestniczyło w nim 23 artystów rzeźbiarzy z całej Polski. Organizatorami i sponsorami pleneru byli: Ministerstwo Kultury i Sztuki, Związek Polskich Artystów Plastyków we Wrocławiu, UW w Jeleniej Górze, Wydział Kultury UM we Wrocławiu, UM w Bolesławcu, BOK, MOSiR oraz Zakłady Ceramiczne "Bolesławiec", Spółdzielnia "Ceramika Artystyczna", Zakłady Płytek Ceramicznych "Przyborsk" i Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska.
Tematami dominującymi w tegorocznych pracach artystów były człowiek i natura, choć znalazły się na wystawie również czyste formy konstrukcyjne i kształty użytkowe. Wystawa poplenerowa w galerii BOK trwać będzie do połowy stycznia br., a w okresie późniejszym eksponowane w Bolesławcu prace ozdobią galerie w innych miastach kraju i za granicą.
Gorąco zachęcam do obejrzenia i podziwania prac uczestników 29 pleneru, których przypominamy: Marita Benke-Gajda (Zabierzów k. Krakowa), Barbara Cichocka (Oleśnica), Maria Godlewska, Ewa Granowska, Krystyna Szczepanek-Haisig, Krystyna Pławska-Jackiewicz, Jolanta Kasińska, Halina Gabi-Kłosowicz, Marek Ranis, Czesław Wiącek i Jacek Wiącek, Jan Zamorski, Paulina Pokorny-Ziemba (wszyscy wymienieni artyści z Wrocławia), Janina Karczewska-Konieczna i Andrzej Trzaska (Gdańsk), Ewa Twarowska-Siuda (Poznań), Anna Stawiarska (Chorzów), Krzysztof Rozpondek (Brzeg), Eugeniusz Molski (Kraków), Katarzyna Łożykowska i Adam Łożykowski (Inowrocław), oraz Krystyna Gay-Kutschenreiter i Bronisław Wolanin (Bolesławiec).