TKKF "Nowe Śródmieście" informuje: chluba i wstyd

TKKF
fot. Głos Bolesławca Wpis archiwalny – Głos Bolesławca.
istotne.pl bolesławiec

Warto odnotować dobry występ zawodników Bolesławca na II Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów Młodszych w Badmintonie, w Słupsku.
Najlepiej spisała się Jolanta Walczak wygrywając na trzy spotkania dwa. Po jednym zwycięstwie odnieśli Jolanta Wieczorek i Marcin Kiciński. Na zawody nie pojechała zwyciężczyni II turnieju strefowego Dorota Dziuba z powodu braku środków finansowych. Wspomniana wyżej trójka pojechała na zawody na koszt rodziców.
W Słupsku w grach pojedynczych wystąpiło 98 zawodników i zawodniczek i tylko nasze dzieci uczestniczyły za pieniądze rodziców. Ognisko TKKF "Nowe Śródmieście" w Bolesławcu zwróciło się do Komisji Kultury Fizycznej Rady Miejskiej pismem z dnia 14 września b.r. i do chwili obecnej nie otrzymało odpowiedzi. Uważamy, że w Bolesławcu miasto powinno zapewnić uzdolnionej młodzieży podstawowe warunki do uprawiania sportu. Podkreślam, że nasza młodzieżowa sekcja badmintona jest zarejestrowana w Polskim Związku Badmintona i zawodnicy zgłoszeni przez TKKF "Nowe Śródmieście" mają prawo uczestniczyć w zawodach ogólnopolskich po zakwalifikowaniu się na zawodach strefowych Makroregionu Dolnośląskiego. A oto kalendarz zawodów PZBadm. Juniorów Młodszych na drugą połowę sezonu 93/94: 12 lutego Bolesławiec: strefowy turniej klasyfikacyjny do OTKJM, który odbędzie się w Płocku (18-20 II 94). 5 marca Bolesławiec: eliminacje strefowe Indywidualnych Mistrzostw Polski, które odbędą się 22-24 IV w Rzeszowie. Młodzicy: Zawody strefowe Bolesławiec (Indywidualne Mistrzostwa Polski w Słupsku 13-15 maja 94).