Marianna Maj skończyła 100 lat

Marianna Maj
fot. Przez sto lat obserwowała zmienne koleje XX-wiecznej historii. Dziś oprócz licznych wspomnień ma także liczną rodzinę.
istotne.pl 0 jubileusz, marianna maj

Reklama

Pani Marianna Maj przeżyła dwie wojny światowe i powstanie śląskie. Doświadczyła także ciężkich czasów stanu wojennego, by potem obserwować wstąpienie Polski do NATO. Niedawno do bogatej kroniki jej życia dopisało się kolejne historyczne wydarzenie, gdy Polska przystąpiła do Unii Europejskiej.

Od ponad pół wieku Pani Marianna Maj mieszka w Bolesławcu. Dostojna jubilatka wychowała trzy pokolenia potomków. Jest matką czworga dzieci, babcią ośmiu wnuków i prababcią czternastu prawnuków. Niedawno jej status rodzinny wzrósł jeszcze wyżej, została bowiem pra-pra-babcią jednej pra-pra-wnuczki.

Wspominając całe swoje życie mówi, że spotkało ją w tym czasie wiele dobrego. Pani Marianna Maj jest głęboko wierzącą chrześcijanką, od wielu lat silnie związaną z życiem bolesławieckiej parafii przy ulicy Kościelnej. Jest też osobą muzykalną, przyjemność sprawia jej zwłaszcza gra na fortepianie. Choć oczy odmówiły już posłuszeństwa, jednak nie przeszkadza jej to cieszyć się nadal życiem.

Redakcja Boleslawiec.org z okazji doniosłej rocznicy składa Jubilatce życzenia niewyczerpanej radości i pogody ducha na każdy dzień! Do naszych życzeń dołączają się także czytelnicy serwisu.

Reklama