Trzebień: Dzień Otwarty Remizy za nami

Trzebień: Dzień Otwarty Remizy za nami
fot. Janusz Wilk Uczestnicy wydarzenia z pewnością nie mogli narzekać na nudę.
istotne.pl festyn, straż pożarna, trzebień, gmina bolesławiec

W sobotę 20 maja miał miejsce II Dzień Otwarty Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu (gmina Bolesławiec). Odbyło się wiele pokazów, konkursów i zabaw o tematyce strażackiej; zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Niebywałą atrakcją był pojedynek w przeciąganiu węża strażackiego pomiędzy druhami z Trzebienia a strażakami z Bolesławca, w którym bezkonkurencyjni okazali się gospodarze imprezy.

Nie zabrakło również występów artystycznych. Można było obejrzeć występ dzieci z grupy tanecznej Domu Ludowego „Jarzębina” w Trzebieniu. Druhowie, przy współpracy ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu, przygotowali ciekawy pokaz ratownictwa technicznego. Dużym zainteresowaniem cieszył się samochód z drabiną mechaniczną z JRG PSP w Bolesławcu.

II Dzień Otwarty Remizy, podobnie jak w roku ubiegłym, zwieńczyła zabawa taneczna, która trwała do rana. – Serdecznie dziękujemy naszym rodzinom, znajomym oraz fanatykom Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu za włożony trud oraz godziny spędzone przy organizacji tego wydarzenia – mówią druhowie z Trzebienia. – Dziękujemy wszystkim sponsorom, dzięki którym uczestnicy naszych konkursów zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami: Piekarni Katarzyny i Włodzimierza Walkowiaków, firmie Textil Bolesławiec z siedzibą w Trzebieniu, Zajazdowi Leśnemu w Dąbrowie Bolesławieckiej, Restauracji Chłopskiej w Trzebieniu, Pomocy Drogowej Speed Trans oraz Jarosławowi Śliwie.

Szczegółowa relacja na facebookowym profilu Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieniu.