TS Parzyce w 3 rundzie Okręgowego Pucharu Polski

istotne.pl 4 gks tomaszów bolesławiecki, ts parzyce

W środę (30 sierpnia) w Tomaszowie Bolesławieckim rozegrano mecz II rundy Okręgowego Pucharu Polski. Miejscowy GKS podejmował TS Parzyce. Kibice obejrzeli zacięte widowisko. W 20 minucie wynik na 1:0 dla TS otworzył Marcin Szuter. 5 minut później gospodarze wyrównali po strzale Patryka Kiełbika. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

W 65 minucie błąd obrońcy i bramkarza gości wykorzystał Krzysztof Sadowski. Zawodnik przelobował golkipera i było 2:1 dla Tomaszowa. W 77 minucie Parzyce doprowadziły do wyrównania. Odbitą od poprzeczki piłkę do bramki miejscowych skierował Radosław Szajwaj. W samej końcówce meczu goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Stało się to po uderzeniu z 25 metrów, którego autorem był Charles Pereira da Silva. W 88 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał piłkarz Parzyc – Emmanuel Ohagwu. Goście kończyli mecz w 10, ale zwycięstwa już nie oddali. Po ciekawym meczu TS Parzyce wygrały z GKS-em Tomaszów Bolesławiecki 3:2 (1:1) i awansowały do 3 rudny pucharu.

W innych meczach pucharowych drużyn z powiatu bolesławieckiego padły następujące wyniki:

• GKS Iwiny – Piast Wykroty 0:4
  • Chrobry Nowogrodziec – Nysa Zgorzelec 1:0
  • Rybak Parowa – KS Łąka 5:2
  • KS Włodzice – LKS Ocice 4:0
  • Orzeł Gościszów – LZS Łaziska 0:6