Będą biegać nocą

BiegamBoLubięNocą
fot. Dariusz Łomański Organizatorzy akcji BiegamBoLubię zapraszają na darmowe zajęcia pod nazwą BiegamBoLubięNocą.
istotne.pl 183 biegambolubię, lekkoatletyka, bieg, dariusz łomański, zsoiz bolesławiec, daniel najdek

Reklama

Treningi BiegamBoLubięNocą odbywać się będą w każdy poniedziałek o godzinie 19:00 na Orliku lekkoatletycznym przy ulicy Komuny Paryskiej. – W tym miesiącu zakończyliśmy czwartą edycję zajęć pod nazwą BiegamBoLubię. Ten rok był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę uczestników – mówi trener Dariusz Łomański. – Od kwietnia do listopada trenowaliśmy wspólnie dwa razy w tygodniu. W tym czasie dołączyło do nas wiele osób, które postanowiły rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, co nas szczególnie cieszy.

W ramach Trzeciego PKO Biegu Charytatywnego uczestnicy zajęć BiegamBoLubię pobiegli dla potrzebujących dzieci. (W biegu tym wzięło udział osiem pięcioosobowych sztafet złożonych z biegaczy, którzy chcieli pomóc dzieciom). D. Łomański: – Wszystkim osobom, stowarzyszeniom, klubom sportowym, które wzięły udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, serdecznie dziękujemy.

– Wobec dużego zainteresowania tą formą zajęć postanowiliśmy kontynuować treningi w okresie jesienno-zimowym. Jesień to idealna pora na rozpoczęcie przygotowań do biegów w przyszłym roku – podkreśla trener Daniel Najdek. – To również okazja dla tych, którzy chcą spróbować po raz pierwszy swoich sił w bieganiu.

– BBLN to doskonała forma spędzenia czasu wolnego na sportowo. Zapraszamy na pierwsze zajęcia już dzisiaj – dodają obaj trenerzy.

Reklama