BKS pokonał LKS Kraśnik Dolny

BKS pokonał Kraśnik
istotne.pl 4 bks bolesławiec, lks kraśnik dolny

W sobotę, 25 marca, seniorzy BKS rozpoczęli wiosenną rundę rozgrywek jeleniogórskiej A-klasy. Pierwszym przeciwnikiem bolesławian był LKS Kraśnik Dolny. W rundzie jesiennej BKS wysoko pokonał zespół z Kraśnika. Mecz zakończył się wynikiem 8:0 dla zespołu z Bolesławca. Tym razem LKS przyjechał na Spółdzielczą.

BKS pokonał LKS Kraśnik Dolny 3:0BKS pokonał LKS Kraśnik Dolny 3:0fot. MZ

Sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem. BKS atakował, a goście się bronili, ale bramkowych sytuacji było niewiele. Pierwszy gol padł w 19 minucie, po stałym fragmencie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Graczyk, a piłkę do bramki skierował Paweł Rissmann. Ten sam zawodnik do przerwy mógł podwyższyć na 2:0, ale nie trafił z kilku metrów do sieci.

W drugiej części gry padły jeszcze dwa gole. W 59 minucie, po asyście Sebastiana Tylutkiego bramkarza Kraśnika pokonał głową Mirosław Markowski. Natomiast w 85 minucie bramkarz gości musiał trzeci raz wyciągać piłkę z siatki. Z rzutu wolnego dokładnie przymierzył Sebastian Tylutki. Tę bramkę możecie obejrzeć w materiale wideo. Warto odnotować, że w drugiej połowie spotkania w zespole BKS-u zagrało aż pięciu juniorów. Chłopcy pokazali się z dobrej strony. Ambicja, młodość i wola walki... Pozostaje mieć nadzieję, że nabiorą doświadczenia i wzmocnią drużynę seniorów BKS-u.

Więcej bramek w tym meczu kibice nie zobaczyli. Dobre spotkanie rozegrał bramkarz LKS-u Damian Ferlewicz. Jego skuteczne interwencje, m.in. po kilku strzałach Łukasza Graczyka, uchroniły LKS przed stratą kolejnych goli. W drugiej połowie spotkania skuteczną interwencją popisał się także bramkarz BKS, Dawid Kizyma, który nie skapitulował w sytuacji sam na sam z zawodnikiem gości. BKS – LKS Kraśnik Dolny 3:0 (1:0). Kolejny mecz BKS rozegra za tydzień w Niwnicach.

BKS: Dawid Kizyma – Sławomir Dul (46' Paweł Rudkowski), Józef Pietrzak, Sebastian Tylutki, Krzysztof Janicki, Maciej Zielonka (70' Jakub Zarzycki) , Radosław Karpiak (żk), (65' Krystian Smolarek), Oliwier Gasiak (80' Michał Dougan), Łukasz Graczyk, Paweł Rissmann (57' Oskar Pochwała), Mirosław Markowski.

LKS Kraśnik Dolny: Damian Ferlewicz – Mateusz Bednarczuk, Adam Filipek, Edward Iwanowski (żk), Marek Słowiński, Mateusz Duda (żk), Maciej Czaplicki (żk), Sebastian Faltyn, Dawid Świca, Mateusz Gospodarczyk (55' Marcin Gibas), Krystian Skrzypacz (65' Marcin Strzelec).

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z sobotniego meczu na profilu Facebookowym Istotne.pl

Zagłosuj na najlepszego piłkarza BKS w rankingu.