BiegamBoLubię rusza w tę sobotę

BiegamBoLubię rusza w tę sobotę
fot. Dariusz Łomański Akcja BiegamBoLubię w Bolesławcu rozpocznie się w sobotę 1 kwietnia. To nie żart!
istotne.pl 183 biegambolubię, bieg, bolesłavia, dariusz łomański

Reklama

W każdą sobotę o godzinie 9:30 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Komuny Paryskiej spotykać się będą biegacze oraz ci, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem. Zajęcia prowadzić będą: trener MKS Bolesłavia, były maratończyk (2 godz. 44 min 17 s, i to w wieku 40 lat!) Dariusz Łomański oraz trener personalny w Fit Style – Ruch & Zdrowie Damian Śliwiński.

– Z roku na rok nasza akcja rozwija się coraz lepiej. Wielu naszych kolegów, którzy zaczynali biegać z nami 3 lata temu, regularnie trenuje i bierze udział w wielu imprezach biegowych. Kilkoro z nich obecnie przygotowuje się do startu w półmaratonie, maratonie oraz ekstremalnym Biegu Rzeźnika – mówi trener Dariusz Łomański. – Na zajęcia, oczywiście, zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno tych biegających, jak i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.

– Mile widziani są oczywiście również ci, którzy stwierdzili, że dosyć już siedzenia przed telewizorem i czas coś ze sobą zrobić. Zajęcia w grupie, w miłej i sympatycznej atmosferze, pomogą przełamać barierę psychiczną, która powstrzymuje część osób przed wyjściem z domu w dresach. To dobry moment, aby zrobić coś dla swojego zdrowia i kondycji – dodaje Damian Śliwiński.

– Trening biegowy cały czas ewoluuje. Mając stały kontakt z trenerami oraz ich podopiecznymi z czołówki krajowej i międzynarodowej, widzę na ich przykładzie, jak to, co jeszcze kilka lat temu uważano za kanony biegania, obecnie już ich nie stanowi. Dotyczy to np. rozwoju wytrzymałości, sposobu prowadzenia rozgrzewki czy ćwiczeń rozciągających. Staram się przedstawić wszystkie te zachodzące zmiany na zajęciach. Oczywiście, zajęcia BBL nie są typowym treningiem biegowym, i w tym pomaga mi Damian. Staramy się na nich pokazać, jak prawidłowo przygotowywać się do biegów oraz podnieść na wyższy poziom swoją sprawność fizyczną. Każdy ćwiczy na miarę swoich obecnych możliwości – dodaje Dariusz Łomański. – Zapraszamy w każdą sobotę o godzinie 9:30 na stadion lekkoatletyczny przy ul. Komuny Paryskiej.

BiegamBoLubię rusza w tę sobotęBiegamBoLubię rusza w tę sobotęfot. Dariusz Łomański
BiegamBoLubię rusza w tę sobotęBiegamBoLubię rusza w tę sobotęfot. Dariusz Łomański

Reklama