Groził sprzedawczyni, że podpali jej sklep. I napadł z nożem na policjantów

Groził sprzedawczyni, że podpali jej sklep. I napadł z nożem na policjantów
fot. KMP Legnica Za to, co zrobił, najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Taką decyzję w stosunku do zatrzymanego przez policję 38-latka podjął sąd.
istotne.pl 183 policja, nóż, podpalenie, miasto legnica

Reklama

Do zdarzenia doszło w kwietniu br. 38-latek przyszedł do jednego ze sklepów na terenie gminy Kunice i zaczął grozić sprzedającej, że ją zabije. Wymachiwał wtedy pałką teleskopową.

W miniony weekend sytuacja się powtórzyła, tyle że tym razem bandyta przyszedł z odkręconym kanistrem. Zagroził, że podpali sklep.

Policję powiadomił świadek zdarzenia, który schował przed 38-latkiem wspomniany kanister, tak aby nie doszło do tragedii.

Chwilę później podejrzany wybiegł ze sklepu i udał się do domu. Tam zastali go funkcjonariusze. Kiedy weszli do jego mieszkania, 38-latek zaczął wymachiwać nożem i groził mundurowym pozbawieniem życia.

Funkcjonariusze obezwładnili sprawcę i osadzili go w policyjnym areszcie. Sąd tymczasowo aresztował nożownika na trzy miesiące. Podejrzany może trafić za kratki nawet na 10 lat.

Groził sprzedawczyni, że podpali jej sklep. I napadł z nożem na policjantówGroził sprzedawczyni, że podpali jej sklep. I napadł z nożem na policjantówfot. KMP Legnica

Reklama