Poznaj Region – kreatywne warsztaty z historii

Poznaj Region – kreatywne warsztaty z historii
fot. archiwum Sebastiana Zielonki Uczniowie brali udział w kreatywnych zajęciach, w czasie których poznawali historię Kruszyna i szkoły oraz tradycje edukacyjne miejscowości.
istotne.pl warsztaty, kruszyn, historia, sebastian zielonka, sp kruszyn

„Poznaj Region” to cykl kreatywnych warsztatów z historii bliskiej uczniom Szkoły Podstawowej w Kruszynie, zorganizowanych z okazji przypadającego na ten rok jubileuszu 70-lecia istnienia placówki. Zajęcia odbywały się od 10 kwietnia do 5 czerwca 2017 r. na terenie szkoły i biblioteki publicznej. Uczniowie brali udział w kreatywnych zajęciach, w czasie których poznawali historię Kruszyna i szkoły oraz tradycje edukacyjne miejscowości na przestrzeni ostatnich 200 lat (zaprezentowane w postaci prezentacji multimedialnych).

Kolejnym etapem warsztatów były gry edukacyjne, motywacyjne oraz liderskie poszerzające kompetencje współpracy w grupie i komunikacji z osobami w różnym wieku. Młodsi uczestnicy projektu na zakończenie zajęć układali puzzle, tworząc mapę obrazową miejscowości, a uczniowie klas IV–VI uczestniczyli w spotkaniach z zaproszonymi gośćmi. W trakcie spotkań: Pani Helena Madziarz opowiadała o historii szkoły w latach 50., Pani Irena Szoka i Pan Franciszek Zielonka opowiadali o życiu szkolnym w drugiej połowie XX wieku, Pani Grażyna Łucka przybliżyła działalność Komitetu Rodzicielskiego, a Państwo Lidia i Joel Beucherowie porównali system szkolnictwa francuskiego z polskim systemem edukacyjnym.

Celem projektu było podwyższenie wiedzy o historii miejscowości oraz podniesienie kompetencji współpracy i komunikacji. Warsztaty zostały zorganizowane społecznie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kruszynie, Bibliotekę Publiczną w Kruszynie oraz Agatę Żukowską, Anitę Kaczmarek i Sebastiana Zielonkę.

tekst zlecony