„Internowała” kukłę Kaczyńskiego, pozowała z nią w Toruniu. Śledztwa nie będzie

„Internowała” kukłę Kaczyńskiego, pozowała z nią w Toruniu. Śledztwa nie będzie
fot. archiwum Klaudii Jachiry Wrocławska aktorka Klaudia Jachira pozowała do zdjęć z kukłą prezesa PiS-u m.in. przed siedzibą Radia Maryja. Organizacja Ryszarda Nowaka uznała, że to obraza uczuć religijnych. Śledczy jednak nie dopatrzyli się przestępstwa.
istotne.pl prokuratura, pis, jarosław kaczyński, kod

O legnickiej manifestacji KOD-u, w czasie której miało miejsce specjalne wydarzenie – „internowanie” Jarosława Kaczyńskiego, pisaliśmy w grudniu ub.r. Wrocławska aktorka Klaudia Jachira przygotowała wraz z aktorem z Legnicy scenkę, w której okazało się, że Kaczyński… przespał informację o rozpoczęciu stanu wojennego. W scence wykorzystano kukłę szefa Prawa i Sprawiedliwości.

Wygląda na to, że aktorka często pozuje do zdjęć z kukłą prezesa PiS-u. Jedno z nich – to wykonane przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu – tak oburzyło szefa Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszarda Nowaka, znanego m.in. z sądowych batalii z Adamem „Nergalem” Darskim, liderem blackmetalowego Behemotha, że organizacja złożyła zawiadomienie do prokuratury. Powód? Obraza uczuć religijnych i nawoływanie do nienawiści. Co więcej, jak czytamy w serwisie Onet.pl, R. Nowak tłumaczył na antenie Radia Maryja, że tacy ludzie jak ojciec Tadeusz Rydzyk czy Jarosław Kaczyński nie powinni być wyszydzani.

Toruńska prokuratura nie dopatrzyła się tu jednak znamion przestępstwa i nie wszczęła śledztwa w tej sprawie. Artystka poinformowała o tym na swoim facebookowym profilu:

Okazało się, że póki co, będę, przynajmniej na razie, wolna. Cieszę się, że są jeszcze w naszym kraju niezależni prokuratorzy, którzy nie działają na polecenie Prokuratora Generalnego.

Swoją drogą, trzeba mieć naprawdę niezłą wyobraźnię, by wymyślić takie zarzuty, nie sądzicie?

Co Wy na to?