Automatyka BKS zremisowała po zaciętym spotkaniu z Oleśnicą

istotne.pl 4 automatyka, bks bolesławiec

W niedzielę (12 marca) występująca w II Dolnośląskiej Lidze Futsalu Automatyka BKS Bolesławiec podejmowała Penny Gondek Oleśnica. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu obu drużyn bolesławianie wygrali 4:2. Niedzielny mecz lepiej zaczęli goście, bo to oni, wykorzystując brak koncentracji naszego zespołu, wyszli na prowadzenie. Automatyka walczyła, ale brakowało skuteczności. Do bramki przyjezdnych nie mógł trafić Adrian Kulesza, choć okazji ku temu miał wiele. Kilka szans miał także Łukasz Graczyk, ale bramka przyjezdnych była jak zaczarowana. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem gości.

Remis Automatyki BKS po zaciętym spotkaniu z OleśnicąRemis Automatyki BKS po zaciętym spotkaniu z Oleśnicąfot. MZ

W drugiej połowie goście podwyższyli prowadzenie na 2:0. Strata drugiego gola podziałała na piłkarzy Mariusza Rutkowskiego na tyle mobilizująco, że bramkę kontaktową zdobył Łukasz Graczyk. Ten sam piłkarz doprowadził także do wyrównania 2:2. Od tej chwili mecz stał się bardzo zacięty i emocjonujący. Niestety, w czasie drugiej części gry kontuzji łokcia doznał bramkarz Automatyki – Wojtek Młocek. Między słupkami zastąpił go Jakub Walczak. Pod koniec meczu swoją upragnioną bramkę zdobył w końcu Adrian Kulesza. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną Automatyki, goście doprowadzili do wyrównania. Gol na 3:3 padł na kilka sekund przed końcem spotkania. Automatyka BKS – Penny Gondek Oleśnica 3:3 (0:1).

Bramki dla Automatyki BKS: Łukasz Graczyk (2)Adrian Kulesza. Dla Penny Gondek Oleśnica: Sebastian Rachwal, Piotr StacheraZbigniew Lisiak.

Był to ostatni mecz rozgrywany w ramach II Dolnośląskiej Ligi Futsalu. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Cuprum Polkowice. Drugie miejsce zajęła Alba Wrocław. Trzecie miejsce wywalczyła Automatyka BKS Bolesławiec. Natomiast czwarte miejsce zajął zespół Penny Gondek Oleśnica.