9-miesięczny chłopiec zmarł po zabawie z wujkiem. Trwa śledztwo

9-miesięczny chłopiec zmarł po zabawie z wujkiem. Trwa śledztwo
fot. Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze Podejrzanemu grozić może kara do pięciu lat pozbawienia wolności.
istotne.pl policja, prokuratura, sąd

Prokuratura Rejonowa w Kamiennej Górze nadzoruje śledztwo przeciwko Santiago D., który podejrzany jest o nieumyślne spowodowanie śmierci małoletniego Krystiana D.

Do zdarzenia doszło 18 stycznia 2018 roku w Kamiennej Górze. Dziewięciomiesięczny Krystian przebywał w mieszkaniu pod opieką swojego wujka Santiago D. Mężczyzna miał w trakcie zabawy podrzucać chłopca do góry. W pewnym momencie dziecko wyśliznęło mu się i upadło na podłogę, uderzając w nią głową. Starając się pocieszyć płaczącego chłopca, mężczyzna ponownie wziął go na ręce. Wówczas, wyjaśniał podejrzany, chłopiec miał stracić przytomność, wskutek czego ponownie wypadł mu z rąk. I znów uderzył o podłogę.

Mężczyzna wezwał pogotowie ratunkowe. Ranny chłopiec został przewieziony do szpitala w Kamiennej Górze, skąd przetransportowano go do szpitala specjalistycznego w Legnicy. Po ujawnieniu przez lekarzy krwiaka mózgu przeprowadzono operację.

Niestety, chłopiec zmarł 19 stycznia, w godzinach wieczornych. Lekarze sprawujący opiekę nad pokrzywdzonym po jego przewiezieniu do szpitala nie ujawnili na jego ciele widocznych obrażeń zewnętrznych.

Santiago D. został zatrzymany. 20 stycznia doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze, gdzie przedstawiono mu zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 9-miesięcznego dziecka.

Podejrzany przyznał się do winy; złożył też wyjaśnienia. (Sąd odrzucił wniosek prokuratury o tymczasowe aresztowanie D. Śledczy zapowiadają zażalenie na postanowienie sądu).

Santiago D. grozi kara do 5 lat więzienia.