BKS wygrał z Górnikiem Węgliniec 2:0

BKS pokonał Górnika Węgliniec 2:0
istotne.pl 4 bks bolesławiec, górnik węgliniec

W sobotę (29 kwietnia) seniorzy BKS podejmowali przy Spółdzielczej Górnika Węgliniec. Po ostatniej porażce w Parzycach piłkarze Tomasza Fulczyńskiego, myśląc o awansie do klasy okręgowej, nie mogli przegrać sobotniego spotkania. W sobotnim meczu w BKS-ie nie mogli wystąpić Sebastian Tylutki i Łukasz Graczyk. Goście z Węglińca także nie byli w optymalnym składzie. Brakowało kilku podstawowych graczy.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie bardzo nerwowo, ale to bolesławianie lepiej weszli w mecz. Już w 4 minucie, w polu karnym Górnika, faulowany był Marek Majka. Na ten widok kibice miejscowych na chwilę zamarli. Napastnik BKS-u rozgrywał bowiem swój pierwszy mecz po długiej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Na szczęście w czasie tego faulu kolano nie ucierpiało. Sędzia wskazał wapno. Do piłki podszedł Sławomir Dul i strzałem w lewy róg pokonał bramkarza z Węglińca.

Zobacz gola z rzutu karnego.

W 39 minucie BKS prowadził 2:0. Na listę strzelców wpisał się Marek Majka. Napastnik BKS wykorzystał asystę Mirosława Markowskiego i uderzeniem pod poprzeczkę pokonał golkipera gości, zaliczając tym samym kapitalny powrót do drużyny po długiej przerwie. Po strzelonej bramce popularny Maja nie demonstrował jednak swojej radości. Warto w tym momencie przypomnieć, że pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w Górniku Węgliniec. Zawodnicy z Węglińca początkowo twierdzili, że gol padł ze spalonego, ale sędzia był innego zdania. W drugiej połowie kibice obejrzeli dużo szarpanej gry. Drużyna gości kilkukrotnie groźnie kontratakowała i miała kilka okazji na zdobycie bramki, ale więcej goli w tym meczu nie padło. BKS pokonał Górnika Węgliniec 2:0 (2:0). Następny mecz BKS rozegra 3 maja w Tomaszowie Bolesławieckim z tamtejszym GKS-em.

Przypominamy i zachęcamy do głosowania w rankingu na najlepszego piłkarza BKS.

BKS: Dawid Kizyma – Krzysztof Janicki, Józef Pietrzak, Sławomir Dul, Krzysztof Dmuchowski (59' Paweł Rudkowski), Marcin Szaja, Maciej Zielonka, Oliwier Gasiak (87' Mateusz Olesiński), Radosław Karpiak (87' Patryk Pacuła), Mirosław Markowski (69' Oskar Pochwała), Marek Majka (85' Krystian Smolarek).

Górnik Węgliniec: Tomasz Niemyt – Piotr Budziński, Marcin Ciesielski (46' Remigiusz Tokarski), Wojciech Fink, Filip Gudyka, Piotr Kaleta, Tomasz Komarzyniec, Krzysztof Maciuk (70' Mateusz Paciorek), Leszek Michaluk, Krzysztof Milski (60' Jarosław Sumliński), Jakub Trela.

Zobacz jeszcze więcej zdjęć z sobotniego meczu na naszym Facebooku.

BKS pokonał Górnika Węgliniec 2:0BKS pokonał Górnika Węgliniec 2:0fot. MZ