Siatkarze i tenisiści TOP są w strefach spadkowych

Siatkarze i tenisiści TOP są w strefach spadkowych
fot. B.org Za słabi na ligę w której grają a zbyt silni na niższą – takie komentarze coraz częściej podają z ust zawodników i kibiców bolesławiekich drużyn siatkówki i tenisa stołowego. O ile drugoligowi siatkarze zachowali jeszcze cień szansy na utrzymanie się w lidze, to tenisiści nie mają złudzeń. Od przyszłego sezonu nie będą występować w ekstraklasie.
istotne.pl 0 top bolesławiec, tenis stołowy, siatkówka

Reklama

Spadek tenisistów TOP z ekstraklasy do I ligi wynika po części z samej gry zawodników ale też z ostatniej decyzji Polskiego Związku Tenisa Stołowego. TOP miał szansę pozostać w ekstraklasie, ponieważ zdyskwalifikowano zespół Culani Warszawa. Powodem dyskwalifikacji było nieuregulowanie kwestii finansowych. Tym samym do niższej ligi miały spaść drużyny z Warszawy i zamykająca tabelę Politechnika Śląska Gliwice. Niestety PZTS zmienił decyzję i przywrócił do rozgrywek zespół z Warszawy. Tym sposobem dwoma spadkowymi drużynami są obecnie Gliwice i Bolesławiec. Zajmują one ostatnie i przedostatnie miejsca w tabeli. Z decyzją PZTS nie zgadza się prezes TOP Bolesławiec Robert Tomczyk, który zwrócił się w tej sprawie do Polskiej Konfederacji Sportu.

Tymczasem drugoligowi siatkarze TOP Bolesławiec nadal mają szansę na utrzymanie się w lidze. W sobotę drużyna przystąpiła do pierwszej rundy play-off. Zespół walczy o miejsce w przedziale od 5 do 8. Niestety dwa pierwsze mecze, rozgrywane w sobotę i w niedzielę w Głogowie, zakończyły się porażkami naszej drużyny 0:3. Trzeci mecz z Chrobrym Głogów zostanie rozegrany 19 lutego w Bolesławcu.

Reklama