Adrian Rymarz z „Budowlanki” na 9 miejscu w Polsce

Adrian Rymarz
istotne.pl 183 olimpiada, zsb bolesławiec, adrian rymarz

O tym, że Adrian Rymarz (na zdj. nagłówkowym: w środku) z bolesławieckiej „Budowlanki” był jednym z dwojga uczniów z całego Dolnego Śląska, którzy awansowali do centralnego finału Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, informowaliśmy w marcu. Finał konkursu miał miejsce w kwietniu. Poziom był bardzo wysoki, bo wszyscy uczestnicy przekroczyli prób 40 punktów. – Nasz Adrian spisał się znakomicie i w tym elitarnym towarzystwie zajął 9 miejsce w Polsce! – cieszą się przedstawiciele społeczności Zespołu Szkół Budowlanych w Bolesławcu. – Adrian pokonał wszystkich uczniów z całej południowo-zachodniej Polski (dolnośląskie, lubuskie, opolskie, wielkopolskie i łódzkie).

Drużynowo bolesławiecka placówka uplasowała się na 18 lokacie w kraju. Warto dodać, że Adrian Rymarz w ubiegłorocznej edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych również awansował do finału. (Zajął wtedy 10 pozycję).

Nauczyciele ZSB: – Od 2007 roku nasza szkoła startowała w tej Olimpiadzie już ósmy raz. Bilans jest imponujący: aż cztery razy nasi uczniowie byli w finale. Teraz czekamy na kolejnych olimpijczyków.

Opiekunem finalisty jest Bronisław Sołek, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Adrian Rymarz (drugi z lewej) w finaleAdrian Rymarz (drugi z lewej) w finalefot. ZSB Bolesławiec