Rozpędzone TS Parzyce wysoko pokonały Chrobrego Nowogrodziec

istotne.pl 4 chrobry nowogrodziec, ts parzyce

W sobotę, 13-go maja, równo o godzinie 13:00 w Parzycach zmierzyły się drużyny miejscowego TS i Chrobrego Nowogrodziec. Od pierwszych minut spotkania przeważali gospodarze. Goście odpierali ataki do 22 minuty. Wówczas, po zespołowej akcji, Krzysztof Szymański zagrał wzdłuż linii bramkowej do Emmanuela Ohagwu i było 1:0 dla TS. Popularny Manu wpisał się na listę strzelców także w 38 minucie. Do przerwy było 2:0 dla TS, choć mogło być więcej. Wystarczy wspomnieć, że gości przed stratą bramki trzy razy uratowała poprzeczka. Kilka razy skutecznie interweniował także bramkarz Chrobrego.

TS Parzyce zajęły 1 miejsce w tabeli i wywalczyły awans do klasy okręgowejTS Parzyce zajęły 1 miejsce w tabeli i wywalczyły awans do klasy okręgowejfot. MZ

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nadal przeważali gospodarze. W 67 minucie było już 3:0. Gola zdobył Charles Pereira da Silwa. W 77 minucie padła honorowa bramka dla Chrobrego. Jej autorem był Sebastian Różnicki, który pojawił się na boisku w drugiej części spotkania. Jednak ostatnie słowa w meczu należały do rozgrywających dobre zawody gospodarzy. W 82 minucie na 4:1 dla Parzyc podwyższył strzałem głową Krzysztof Szymański. Natomiast w 90 minucie wynik meczu na 5:1 ustalił Bartek Sikora. TS Parzyce – Chrobry Nowogrodziec 5:1 (2:0).

Po tym zwycięstwie Parzyce awansowały z drugiego na pierwsze miejsce w tabeli rozgrywek i są najbliżej awansu do klasy okręgowej. Zespół Radosława Szajwaja ma dwa punkty przewagi nad drugim w tabeli BKS-em.