Zostaną strażakami?

Zostaną strażakami?
fot. KP PSP Bolesławiec Bolesławieccy strażacy gościli w swojej jednostce uczniów trzeciej klasy gimnazjum.
istotne.pl 183 straż pożarna, sp2 bolesławiec, g2 bolesławiec

Reklama

W poniedziałek 19 lutego Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą odwiedziła młodzież trzeciej klasy gimnazjum (obecnie SP nr 2) w ramach warsztatów „Przygotowanie do wyboru ścieżki zawodowej – zawód strażak”.

Uczniowie podczas spotkania ze strażakami poznali sprzęt pożarniczy, a przede wszystkim samochody gaśnicze i specjalne. Zapoznali się ze specyfiką zawodu. Dowiedzieli się o możliwościach podjęcia służby w PSP. Bolesławieccy strażacy:

Oczywiście, młodzież zadawała wiele pytań dotyczących codziennych obowiązków służbowych. Jak można się domyślać, szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zagadnienia związane z działaniami ratowniczymi: gaszeniem pożarów, udziałem w likwidacji miejscowych zagrożeń. Szczególnie zwracaliśmy uwagę na odpowiedzialność, zwłaszcza podczas podejmowania wyzwań związanych z ratowaniem zdrowia i życia. Omawialiśmy zagrożenia, z jakimi spotykamy się podczas codziennej służby, podejmując działania w różnych obiektach i różnych okolicznościach.

W czasie spotkania z młodzieżą poruszono także zagadnienia bezpieczeństwa omawianego w ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”. Wskazywano na zagrożenia, jakie można napotkać w warunkach zimowych m.in. na akwenach.

Reklama