Wybitna waltornistka z Częstochowy na warsztatach w Zgorzelcu

Ludzie
fot. Powiat Zgorzelecki W Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Zgorzelcu odbyły się warsztaty z gry na waltorni.
istotne.pl 183 warsztaty, szkoła muzyczna, miasto zgorzelec

Reklama

Zajęcia poprowadziła uznana waltornistka i pedagog z Częstochowy Maryla Limanowska. Na co dzień prowadzi ona klasę waltorni w Zespole Szkół Muzycznych w Częstochowie, ponadto gra w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Częstochowskiej. M. Limanowska przyjechała do Zgorzelca na cały dzień, by przekazać swoje doświadczenie i cenne uwagi zgorzeleckim młodym waltornistom.

W zgorzeleckiej szkole muzycznej od wielu lat klasę waltorni prowadzi doświadczony nauczyciel Krzysztof Spiesz. Wszyscy jego uczniowie – zarówno szkoły I, jak i II stopnia – aktywnie uczestniczyli w zajęciach z Marylą Limanowską. – W ramach warsztatów odbyły się także konsultacje dla uczniów i pedagogów zgorzeleckiej szkoły muzycznej pt. „Rola zadęcia w kształtowaniu dźwięku” – mówią organizatorzy warsztatów. – To było owocne szkolenie zarówno dla uczniów, a także dla pedagogów zgorzeleckiej Szkoły Muzycznej.

Reklama