BKS: trzy punkty pojechały do Gryfowa

Trzy punkty pojechały do Gryfowa
istotne.pl 4 bks bolesławiec, gryf gryfów śląski

W meczu 12 kolejki jeleniogórskiej okręgówki BKS przegrał na Spółdzielczej z Gryfem Gryfów Śląski 1:2 (0:2). Wodno-błotne spotkanie rozegrano w niedzielę (29 października). Od pierwszych minut to goście lepiej dostosowali się do trudnych warunków pogodowych. Tego dnia bowiem murawa była nasiąknięta wodą, po obfitych opadach deszczu. Dodatkowo wiał porywisty wiatr.

Gryf wyszedł na prowadzenie już w 12 minucie spotkania za sprawą gola Marka Wiedro. Piłka, po uderzeniu tego piłkarza, odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Bolesławianie próbowali odpowiedzieć na tę bramkę, ale tego dnia drużynie Sebastiana Tylutkiego kompletnie nic nie wychodziło. Piłka to przyspieszała, to zwalniała na nasiąkniętej murawie. Natomiast goście tuż przed przerwą podwyższyli prowadzenie na 2:0. Autorem gola był ponownie Marek Wiedro. Tym razem niepilnowany zawodnik zdobył go strzałem głową.

Po zmianie stron BKS próbował na różne sposoby zagrozić bramce Gryfa, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Najlepszą okazję miał Adrian Kulesza, ale chwila zawahania spowodowała, że ubiegli go obrońcy. W 87 minucie Łukasz Graczyk zdobył głową gola kontaktowego. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło. Po słabym, pełnym niedokładności meczu BKS przegrał z Gryfem 1:2 i trzy punkty pojechały do Gryfowa. Za tydzień bolesławianie zmierzą się na wyjeździe z Łużycami Lubań.