Wyłudzali zaliczki w sieci. Szkody wynoszą 350 tys. zł, i to w jednym przypadku!

Pieniądze
fot. Krzysztof Gwizdała Szef szajki został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.
istotne.pl 183 policja, oszustwo, prokuratura, sąd, szajka, miasto jelenia góra

Reklama

18 maja Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze wszczęła śledztwo w sprawie wyłudzenia od wielu osób zaliczek na poczet kupna samochodów oraz maszyn rolniczych i budowlanych, oferowanych w ogłoszeniach firmy Bar-Go na portalu motoryzacyjnym

Prawie dwa tygodnie później sprawę połączono z oszustwami popełnionymi na szkodę obywateli Holandii i Rumuni, którzy zapłacili za maszyny budowlane i autokar oferowane w niemieckim serwisie motoryzacyjnym.

W dniach 30–31 maja zatrzymano i doprowadzono do prokuratury 10 osób oraz dokonano szeregu przeszukań. Zatrzymano również kierującego grupą mężczyznę, mieszkańca powiatu lubańskiego. Przedstawiono mu 18 zarzutów, w tym kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. W przypadku tylko jednego z przestępstw wartość wyrządzonej szkody wynosi 349 530,60 zł.

Pozostałe osoby, mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic, usłyszały zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz dokonywania oszustw. Wobec części podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe, dozór policji i zakaz opuszczania kraju. Szefa szajki sąd tymczasowo aresztował na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Reklama