Wigilia u pancerniaków

Wigilia u pancerniaków
fot. kpt. Katarzyna Sawicka Spotkania wigilijne w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej są tradycją.
istotne.pl wojsko, 10bkpanc, świętoszów, święta, wigilia, gmina osiecznica, dariusz parylak

18 grudnia dowódca pancernej brygady spotkał się z rannymi i poszkodowanymi żołnierzami oraz z ich najbliższymi. Tego dnia w Klubie Wojskowym obecni byli również dowódcy pododdziałów świętoszowskiej jednostki oraz kierownicza kadra.

Pułkownik dyplomowany doktor Dariusz Parylak zwrócił się do zebranych:

Długo zastanawiałem się, czego powinienem życzyć w tak wyjątkowym dniu. Myślę, że najwłaściwszymi życzeniami będą życzenia spełnienia marzeń. Każdy z Was ma pakiet swoich własnych marzeń i pragnień, które, miejmy nadzieję, zrealizują się w przyszłym roku. Człowiek bez marzeń jest człowiekiem ubogim. Niech Nowy Rok 2018 będzie dla Was szczególny. Oprócz tego życzę Państwu pomyślności i wielu sukcesów we wszystkich dziedzinach życia.

Atmosfera podczas wigilijnego spotkania była prawdziwie świąteczna. Przystrojone choinki, biały opłatek, tradycyjne potrawy, świeczki na stołach – to wszystko sprawiło, że obecni goście poczuli się jak w gronie najbliższych.

Oprócz wyśmienitych potraw wigilijnych na najmłodszych gości czekało mnóstwo atrakcji. Największą z nich była niewątpliwie wizyta Świętego Mikołaja. Dzieci otrzymały prezenty, które wywołały uśmiechy na wszystkich twarzach. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności zręcznościowe (m.in. trafianie do celu śnieżkami z waty czy zwijanie „brody Świętego Mikołaja”).

– Wigilijne spotkanie w Klubie Wojskowym był to czas na składanie życzeń, rozmowy, chwile refleksji i zadumy – mówią pancerniacy. – Spotkanie przybliżyło wszystkich do świąt Bożego Narodzenia, które będą czasem odpoczynku i podsumowania kolejnego roku, który właśnie dobiega końca.