Race, wybuch na stadionie, 3 osoby ranne. Pięciu kiboli zatrzymanych

Kibol
fot. freeimages.com (Michal Zacharzewski) W czasie meczu piłki nożnej między drużynami Zagłębia Lubin i Jagiellonii Białystok pseudokibice odpalili race i petardy hukowe. Efekt? Trzy osoby ranne i pięć zatrzymanych.
istotne.pl 183 policja, zagłębie lubin, piłka nożna, miasto lubin

Reklama

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania policjanci przy współpracy z pracownikami ochrony zatrzymali cztery osoby. (Wszyscy wnieśli na teren imprezy masowej środki pirotechniczne). Zatrzymani to dwóch 19- i dwóch 16-latków z powiatu złotoryjskiego.

Pełnoletni sprawcy odpowiedzieli przed sądem w trybie przyspieszonym. Zostali ukarani grzywną w wysokości 1600 zł każdy oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe. O losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny.

W czasie pierwszej połowy na stadionie zapłonęły race. Wybuchały petardy hukowe. Jeden ze sprawców po odpaleniu petardy położył ją na ziemi. Wybuch był tak silny, że ranił trzy osoby; uszkodzeniu uległo 7 krzesełek. Dwie 16-letnie dziewczyny odniosły powierzchowne obrażenia.

Kolejna ranna osoba to mężczyzna, który odpalił petardę hukową. Został przewieziony do szpitala. Po zwolnieniu z placówki medycznej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 28-latek z Lubina odpowiedział przed sadem w trybie przyspieszonym. Został ukarany grzywną w wysokości 2600 zł oraz 2-letnim zakazem wstępu na imprezy masowe.

Policjanci w dalszym ciągu analizują zapisy monitoringu i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Reklama