Warta Bolesławiecka pokonała BKS 3:1

Warta pokonała BKS
istotne.pl 4 gks warta bolesławiecka, bks bolesławiec

Sobotnie spotkanie w Warcie Bolesławieckiej lepiej zaczęli goście. W pierwszym kwadransie gry BKS miał kilka okazji do wyjścia na prowadzenie. Piłkarze z Bolesławca byli jednak bardzo nieskuteczni. Dobrych sytuacji nie wykorzystali Adrian Kulesza, Marek Majka i Adrian Biały. Pierwszy gol padł w 30 minucie spotkania i zdobyli go gospodarze. Wówczas po wrzutce z autu piłkę do bramki BKS wpakował Kacper Wojciechowski. Warto odnotować jeszcze sytuację, w której Leonardo trafił w poprzeczkę bramki BKS. Do przerwy Warta prowadziła 1:0.

Po zmianie stron bolesławianie nie wykorzystali okazji do wyrównania. Po zagraniu ręką sędzia podyktował rzut karny dla gości. Do piłki podszedł Łukasz Graczyk, ale bramkarz gospodarzy stanął na wysokości zadania i obronił strzał napastnika BKS. Gol na 2:0 dla Warty padł w 60 minucie. Piłkę z pola karnego wybijał Paweł Rudkowski. Niestety, pechowo dla BKS, futbolówka odbiła się od zawodnika GKS Igora Ivianko i wpadła do sieci. BKS próbował odrabiać straty, ale zawodnikom z Bolesławca nic tego dnia nie wychodziło. Pod koniec spotkania gola dla BKS-u zdobył Oskar Pochwała, jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do Warty. Po kontrataku, w doliczonym czasie gry, wynik spotkania na 3:1 dla gospodarzy ustalił Krzysztof Kaliciak. GKS Warta Bolesławiecka – BKS Bolesławiec 3:1 (1:0).