W szalonym meczu BKS pokonał Hutnika Pieńsk

istotne.pl 4 hutnik pieńsk, bks bolesławiec

W meczu 10 kolejki jeleniogórskiej okręgówki BKS Bolesławiec pokonał Hutnika Pieńsk 5:3 (3:2). Sobotni mecz był z gatunku tych szalonych, z nagłymi zwrotami akcji. Po 20 minutach bolesławianie przegrywali już 0:2. Pierwszy gol dla gości padł w 6 minucie spotkania, po akcji prawą stroną boiska, dośrodkowaniu i po niefortunnej interwencji Krzysztofa Dmuchowskiego, który skierował piłkę głową do swojej bramki. W 18 minucie wśród gości zapanowała euforia, po tym jak gola na raty zdobył Dariusz Kowal.

W 25 minucie sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Graczyk, który wykorzystał precyzyjne podanie Krzysztofa Lisowskiego i po rajdzie lewą stroną boiska pokonał bramkarza gości strzałem pod poprzeczkę. W 33 minucie było już 2:2. Autorem tego trafienia był Oskar Pochwała, którzy uderzeniem z 20 metra zaskoczył golkipera Hutnika. Tuż przed przerwą BKS na 3:2 dla BKS-u podwyższył Adrian Biały. Zawodnik najwyżej wyskoczył do piłki po dośrodkowaniu Łukasza Graczyka i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi.

W 70 minucie było już 4:2 dla gospodarzy. Tym razem asystę Krystiana Smolarka wykorzystał Adrian Kulesza. Po tym golu w szeregach BKS-u nastąpiło rozkojarzenie, które natychmiast wykorzystali goście. Gola kontaktowego, zaledwie minutę po trafieniu gospodarzy, zdobył Piotr Łagowski. Ostatnie słowo w tym spotkania należało jednak do BKS-u. Wynik spotkania ustalił, w 85 minucie meczu, Patryk Pirożek, który, będąc sam na sam z bramkarzem, ze stoickim spokojem posłał piłkę do sieci.

BKS – Hutnik Pieńsk 5:3 (3:2). Zwycięstwo w tym spotkaniu umocniło nasz zespół na drugim miejscu w tabeli klasy okręgowej. Do lidera z Ruszowa pozostało już tylko 3 punkty straty. A już w najbliższej kolejce bolesławianie rozegrają mecz wyjazdowy z Woskarem Szklarska Poręba.

Zagłosuj w rankingu na najlepszego piłkarza BKS.