Pobiegli dla dzieci z ubogich rodzin

Pobiegli dla dzieci z ubogich rodzin
fot. Dariusz Łomański Miniona sobota była dniem, w którym na wielu stadionach w Polsce rozgrywany był 3 PKO Bieg Charytatywny. Po raz drugi odbył również w Bolesławcu.
istotne.pl 183 biegambolubię, lekkoatletyka, bolesłavia, dariusz łomański, zsoiz bolesławiec, ewa ochocka

Reklama

Organizatorami przedsięwzięcia byli trenerzy akcji BiegamBoLubię Daniel Najdek i Dariusz Łomański wraz z klubem MKS Bolesłavia oraz uczniami klas wojskowych z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra Henryka Sucharskiego.

– Cieszy coraz większa frekwencja w biegu, co świadczy o tym, że bolesławianie chcą pomagać. W sobotę do rywalizacji stanęło osiem pięcioosobowych sztafet, które w ciągu 60 minut pokonały w sumie 114 km i 115 metrów. Przebiegnięte kilometry zostaną przez sponsora biegu Bank PKO przeliczone na pieniądze, które trafią do potrzebujących dzieci z ubogich rodzin w naszym województwie – mówi trener BBL Daniel Najdek.

Do rywalizacji zgłosiły się sztafety rodzinne, klubowe oraz biegacze, którzy na miejscu organizowali się w drużyny.

– Cieszy duży udział dzieci, które poprzez uczestnictwo w biegu postanowiły pomóc swoim rówieśnikom. Nie zabrakło, oczywiście, byłych oraz aktualnych zawodników klubu MKS Bolesłavia. Wspaniale zareagowała tegoroczna czterokrotna medalistka mistrzostw Polski, reprezentująca w Polskę w tegorocznych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy oraz Uniwersjadzie, Ewa Ochocka, która wspólnie z innymi pokonywała okrążenia na stadionie, a następnie nagradzała najmłodszych uczestników pamiątkowymi medalami i dyplomami, a pozostałych pamiątkowymi koszulkami – zaznacza trener Dariusz Łomański.

– Najwięcej, bo aż 17240 m, przebiegła sztafeta Klubu Biegacza Bolesławiec, a wszystkie pozostałe pokonały dystans większy niż 12 km – dodaje Daniel Najdek. – Gratulujemy i dziękujemy wszystkim biegaczom.

Organizatorzy BiegamBoLubię zapraszają już za rok na czwartą edycję biegu, a wcześniej – na darmowe zajęcia biegowe, które odbywają się w każdą środę o 17:30 oraz sobotę o godzinie 9:30 na lekkoatletycznym orliku (ZSOiZ, ul. Komuny Paryskiej).

Reklama