Rywalizują o Puchar Ministra Obrony Narodowej

Rywalizują o Puchar Ministra Obrony Narodowej
fot. kpr. Arkadiusz Polewski W dniach 14–16 września w obiektach szkoleniowych 23 Pułku Artylerii w Bolesławcu przeprowadzone zostaną Mistrzostwa Sportowo-Obronne Stowarzyszeń Młodzieżowych.
istotne.pl wojsko, zawody, 23śpa, ministerstwo

Po raz 23 młodzież z całego kraju będzie mogła powalczyć o miano najlepszej drużyny w 5 konkurencjach sprawnościowych. Przez dwa dni 14 drużyn męskich i 12 żeńskich będzie się zmagać się ze sobą. Organizatorami mistrzostw są Stowarzyszenie Byłych Żołnierzy 62 Kompanii Specjalnej Commando, Jednostka Poszukiwawczo-Ratownicza Baryt ze Złotoryi oraz 23 Pułk Artylerii.

Oficjalnego otwarcia mistrzostw dokonali Dorota Szwejser z Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, dowódca bolesławieckich artylerzystów płk Paweł Świtalski i wiceprezes Stowarzyszenia Commando Bogdan Fiałkowski. Po defiladzie i prezentacji uczestniczących zespołów rozpoczęła się zacięta rywalizacja.

Mistrzostwa te są nie tylko sportową rywalizacją i integracją różnych środowisk młodzieżowych, ale mają też wyrobić u młodzieży takie cechy jak: dyscyplina, odporność fizyczna i psychiczna oraz umiejętność współdziałania zespołowego. Jest to także okazja do sprawdzenia własnych umiejętności przydatnych w pełnieniu służby wojskowej lub innych formach działania na rzecz obronności państwa.